Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6812
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcin Zawiła: będzie pięknie dzięki nam

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 4 października 2010, 14:42
Aktualizacja: 22:44
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Jeleniej Góry, wraz z Zofią Czernow oraz Hubertem Papajem, zaprezentował jak można pozbyć się sprejowych bohomazów na elewacjach budynków. Wybrał fasadę filii nr 4 Książnicy Karkonoskiej w Cieplicach i przy okazji przedstawił „komunalny” program wyborczy.

Podczas spotkania zorganizowanego dziś na placu Piastowskim w Cieplicach pokazano zmywanie bohomazów. Można było też zobaczyć, jak prosto zmywa się szpecące rysunkii ze ściany, która pokryta jest specjalną substancją. Pracownik firmy No Graffiti zapewnił, że takie rozwiązanie jest tańsze niż zamalowywanie rysunków.

Organizatorzy spotkania przekonywali, że należy zgłaszać organom ścigania uszkodzenie mienia, jakim są niewątpliwie podpisy i rysunki na ścianach. Każdy, kto został w ten sposób poszkodowany może założyć sprawcy sprawę z powództwa cywilnego. Szef rady miejskiej Hubert Papaj dodał także, że na poprawienie estetyki miasta należy przeznaczyć więcej pieniędzy i bardzo rozsądnie je wydawać.

Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze Zbigniew Ciosmak w piśmie do Marcina Zawiły poinformował, że zatrzymywanie osób niszczących poprzez graffiti prywatne mienie jest jednym z priorytetów jeleniogórskiej policji. W bieżącym roku policja zanotowała 29 przypadków uszkodzenia elewacji budynków na terenie miasta Jelenia Góra i powiatu jeleniogórskiego. Udało się wykryć sześciu sprawców, którym postawiono w 23 przypadkach zarzuty zniszczenia mienia.

Kandydat na prezydenta miasta ze świtą zobowiązali się, że zadbają o przegląd wszystkich ciągów komunikacyjnych i terenów pod względem podniesienia ich estetyki z wyznaczeniem zadań dla służb miejskich i zaleceń dla właścicieli nieruchomości. Wśród innych zobowiązań, o których poinformowano dziś, było
inspirowanie i wspomaganie wspólnot w remontach budynków mieszkalnych.

Zawiła jako prezydent chce odbudować i uporządkować jeleniogórskie tereny zielone i place zabaw. Postawił też sobie jako zadanie opracowanie koncepcji, a następnie realizację programu uregulowania i uporządkowania potoków i strumieni przepływających przez Jelenią Górę oraz zintensyfikowanie segregacji śmieci.

Kandydat PO zamierza zastosować monitoring miasta do zwalczania dewastacji i zaśmiecania. Ma w planach także wspomaganie społecznych inicjatyw takich jak Stowarzyszenie „Obelicus” zmierzających do upiększenia konkretnych punktów. „Obeliscus” nosił się z zamiarem postawienia pomnika Księcia Bolesława Krzywoustego w okolicach Wzgórza Krzywoustego.

Poseł Zawiła we współpracy z nadzorem budowlanym i służbami ochrony środowiska zajmie się też likwidacją dzikich wysypisk śmieci, śródmiejskich ruin.
Zadba o zwiększenie liczby publicznych koszy na śmieci oraz częstotliwości działania ekip sprzątających.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~abcde 4-10-2010 15:23
Wszystko o czym mowa w artykule jest obecnie robione (wspólpraca z policją,monitoring,czyszczenie zabrudzonych ścian,porządkowane są tereny zielone i ndbrzeża cieków,likwiduje się dzikie wysypiska itp).Co w tym wszystkim nowego.A za to wszystko odpowiedzialne są odpowiednie służby(bójcie się ich szefowie bo to do was należy)."Tłum gapiów ,który przyglądał się temu "wydarzeniu" oniemiał.
~ciepliczka 4-10-2010 15:27
Jakiś taki zmęczony kandydat na prezydenta.
~tak nie woln 4-10-2010 15:35
Firma No Graffiti sponsoruje kampanię pana Zawiły???????
~Adu233 4-10-2010 15:43
Pomysł nie jest zły. Mi się podoba, ale mogłoby być trochę więcej w tym aspekcie, np. aby MPGK zaczęło stawiać koło obecnych kontenerów na szkło i plastik kontenery na złom, tj. puszki czy kapsle i żeby u mnie w dzielnicy czyli na Czarnym były też kontenery na papier, bo tu ich brak.
~ 4-10-2010 15:45
trala-la-la bum cyk-cyk! bedzie piknie tylko nas wybierzcie a my już nie bójta sie pokażemy co zechcemy
~wyborca 4-10-2010 15:49
Jeśli Pan Zawiła będzie się wspierał Panią Czernow, to bardzo wiele straci. Nieudolność tej Pani potwierdzą pracownicy wielu jeleniogórskich instytucji i przedsiębiorstw, w których Pani Czernow zarządzała. Lepiej niech się schowa i nie szkodzi kolegom. Na zasłużoną emeryturę czas!!
~Adu233 4-10-2010 16:04
Pomysł nie jest zły. Mi się podoba, ale mogłoby być trochę więcej w tym aspekcie, np. aby MPGK zaczęło stawiać koło obecnych kontenerów na szkło i plastik kontenery na złom, tj. puszki czy kapsle i żeby u mnie w dzielnicy czyli na Czarnym były też kontenery na papier, bo tu ich brak.
~tkaczka 4-10-2010 16:15
A ile firm padło gdzie pracowała p. Czernow - ogłaszamy konkurs z nagrodami, zwyciężca znajdzie się na liscie wyborczej.
~aaa 4-10-2010 16:15
Jestem za tym, aby prezydentów było sześciu, a wybory były co rok! Nie przepraszam co pół roku. Ale Świat byłby piękny.
~xxx 4-10-2010 16:18
obrzydliwy kłamliwy wyborczy bełkot i to od każdego kandydata ,a tak naprawdę to powinno brzmieć :głosujcie na mnie bo mi kasa potrzebna
~heli 4-10-2010 16:32
Przynajmniej jeden kandydat coś robi a nie tylko mówi Bravo Najłatwiej sobie jeździć służbowym autkiem i mieć wszystko gdzieś patrząc na ludzi z góry jak to niektórzy robią Dobrze by było jakby reszta wzieła przykład i tez zaczeła dbac o miasto I nie rozśmieszajcie ludzi tym monitoringiem ile osób dzięki temu złapano za niszczenie elewacji? na co się przydał haha wszystko trzeba robić z głową
~kros 4-10-2010 16:47
Właśnie tylko jeden robi.Gdyby tak zebrać byłych prezydentów i radnych i obecnych kandydatów to możnaby zorganizować niezły Hufiec Pracy.I miasto byłoby czyste i ludzie widzieliby efekty ich działań.Kto kupi tą bajkę o tym ,że sam prezydent czy radny splami się taką robotą.Nie takiego Prezydenta też chcemy aby sam wszystko robił i nie dał innym zarobić na chleb.
~koko-szoko 4-10-2010 17:09
sr*nie w banie - usuwanie nie jest tańsze niż zamalowanie (na takiej powierzchni jak tynki malowane) do tego zawsze istnieje wysokie ryzyko zmiany koloru - uszkodzenia samej pożądanej farby na elewacji. Do tego z takim odkurzaczem to chłopaki sobie mogą bawić się godzinami, wiem bo u mnie działali - lipa. Zawiła robi sobie antyreklamę. Niech może zmieni tor działania. Ludzi nie stać na takie usuwanie, zawsze są pilniejsze zadania w mieście (dachy, okna, CO, itd.)
~polo 4-10-2010 18:10
Co do tej pory robił Drektor Książnicy Karkonoskiej?Przecież do niego nalezy filia biblioteczna w Cieplicach. Te grafitti są od wielu lat i nie przeszkadzało a dopiero przed wyborami się obudził? Nie takie działania są oczekiwane od kandydata na Prezydenta! Gdzie nowe miejsca pracy i nowe zakłady. Przeceż Pani Czernowe jest specjalistką od przedsiębiorczości!
~ 4-10-2010 18:25
z pani zofii taka specjalistka od przedsiebiorczości jak z koziej d... trąba a z dyrektora ksiażnicy to taki kandydat na prezydenta jak i jego nagła troska o wieloletnie bazgroły na murach. Broń Panie Jelenią od takich prezydentów
~BezKoment. 4-10-2010 19:07
Marcin Zawiła, Zofia Czernow i Pa...pa To "cÓd"
~inny 4-10-2010 19:18
daja rade panowie a czyszczenie wychodzi taniej niz malowanie sam to przerabialem a co do akcji to ona wlasnie miala pokazac ze ciezko czyscic bez tej powierzchni zabezpieczajacej polak madry po szkodzie nikt sie nie zabezpiecza przed a pozniej bo niszcza
~m00n 4-10-2010 19:26
Kampania ruszyła.... Tylko Pan Zawiła ma chyba Jeleniogórzan za idiotów. Zamiast konkretów działania pod publikę i proste socjotechniki. nie z nami te numery Bruner... lepiej poszukać sobie jakiegoś ciepłego stołeczka w spółce skarbu państwa bo z tej mąki chlepa mam nadzieję nie będzie...
~Logik 4-10-2010 19:36
Już to widzę buhahaha Ciekawe tylko czemu Pan Papaj i Pani Czernow jako radni nie wpadli na taki racjonalizatorski pomysł tylko dopiero teraz udzielają się przy Panu Marcinie i mu przytakują. Obłuda ohydna
~do Logik 4-10-2010 19:58
jak to dlaczego? bo teraz mają obiecane stanowiska zastępców prezydenta, jeśli Zawiła nim zostanie!!! i nagle zaczęli przejmować się Jelonką...śmiechu warte!!
~z jeleniej 4-10-2010 20:16
Odezwali się "subtelni rzecznicy innych kandydatów" którym się wydaje, że jak obrzucą błotem to ich kandydaci wypadną lepiej! Do T...zki! Wszystkie byłe miejsca pracy pani Zofii Czernow mają się nieźle. Ciekawe czy obecni zarządzający Aniluksem doprowadzą do jego upadłości i sprzedaży za bezcen, bo akurat Czernow powoli wyprowadzała na prostą!
~~X Logic 4-10-2010 20:31
Hmm. Szukać dziury każdy umie, a polak lubi najbardziej co ? - narzekanie jak widać. Merytorycznej krytyki znalazłem jedno zdanie: "Co do tej pory robił Drektor Książnicy Karkonoskiej?Przecież do niego nalezy filia biblioteczna w Cieplicach." - może jednak warto przeczytać statut biblioteki zanim się coś napisze. Biblioteka należy do samorządu, nadzoruje ją prezydent, a zadaniem bobliotekarzy jest dbanie o księgozbiór, udostpępnianie etc. I jeśli ktoś czyta coś poza trollami na forum, korzystając przy tym z biblioteki wie, że jest to bodaj najsprawniej działająca instytucja w mieście. Jeśli bibliotekarze zamiast zajmować się ksiązkami begaliby za graficiarzami byłoby inaczej.
~pkp82 4-10-2010 20:40
Zawila by przedstawil by jakis konkretny program wyborczy...a nie tylko ladnie opowiada, przedstawia jelonki-maskotki i opowiada jaka Jelenia Gora bedzie piekna... typowa demagogia i oglupianie wyborcow. Czekamy na kolejna debate wyborcza..moze tym razem z Obrebalskim?
~jejcam 4-10-2010 21:09
kurdupel tylko mówi niech sie wezmie do roboty u siebie bo drszcz pada aa on podstawia wiaderko w książnicy wypiepszył firsta zeby swoją żone wstawićbirze pieniadze tu i zsejmu
~daj spokoj 4-10-2010 21:17
Niech se gada a my i tak wiemy ze h.a zrobi chodzi tylko o stołek dla siebie i kolesi z PO oraz rodzinki(ciekawe gdzie zone przesunie)ten pan juz rzadził w JG pani Czernow równiez czy cos sie zmieniłoza ich rzadów?Z jeleniej wiecej młodziezy wemigrowało i tak bedzie dalej pan zawiła tego nie zatrzyma.Pan zawiła głosował min przeciw fundusza na remont lini kolejowej wrocław -JG,czy czsem nie za jego rzadów zlikwidowano celwiskoze z kilkoma tysiacami miejsc pracy?NIe bede zawijał Zawile mowie stanowcze NIE
~oko 4-10-2010 21:55
Zosiu proszę Cię wróć do "spożywczego". Marcinku, przecież z żoną i resztą przyjaciół jesteś dobrze ustawiony - po co Ci to...
~gosc jelonki 4-10-2010 22:08
Oto kandydaci PełO na radnych: Zabobrze - 1. Wrotniewski (mieszkaniec Dziwiszowa), 2. Tomera (mieszkaniec Jezowa). 3. Sawicki. Cieplice - Papaj, Czernow (nic dodac nic ujac) - ostatnie miejsce Grochala (prezes koła rolniczego Siedlecin, kolega Luzniaka) - super stare wraca
~Tak 4-10-2010 22:34
POd publiczkę to zmywanie ! Zobaczymy za kilka dni / tygodni jakie będą efekty na umytej ścianie, PO zastosowaniu tej technologii. Czy przypadkiem powłoka malarska nie bedzie odpadać - oby nie ? Najlepsze efekty przeciw graficiarzom daje specjalna bezbarwna substancja, którą maluje się ścianę pomalowaną na gotowo. Taką ścianę można umyć bez szkody dla kolorystyki. Po kilku, kilkunastu umyciach, ponownie nakłada się nową warstwę powłoki antygrafiti. Brak mi na zdjeciach efektu końcowego po umyciu sciany. Pozdrawiam.
~aaaaaaaaaa 4-10-2010 22:43
Normalnie przeraża to co proponuje PO ! Sawicki -mąż Beaty?!?, Zosia od grzania kaszanki w spożywczym? Tomera z Jeżowa? Grochala?!? stary dziad od łatania ulic? MASAKRA!!! a kandydat na prezydenta głosi takie dyrdymały, że wstyd! I to jest nasz poseł? Czemu te "zakurzone" i wątpliwych zasług osoby powracają?!? To na kilometr cuchnie interesownością! Już nawet PiS poważniej traktuje swoich wyborców.
~Zdziwiony 4-10-2010 22:46
Czytając niektóre posty można się domyślać, że pisali je zazdrośnicy, którzy pewnie by też tak zrobili tylko go niestety nie wymyślili. A my mieszkańcy powinniśmy się cieszyć, bo w końcu znikną te szpecące bohomazy.A mamy przecież demokracje i każda forma pokazania się jest przyjęta i tak to my wyborcy będziemy decydować na kogo będziemy oddawać swój głos.
~:) 4-10-2010 23:44
kandydat jeleniogórski a umył swoją książnicę w swoich cieplicach gdzie nawet kostka brukowa może być równiutka....
~czechna 5-10-2010 8:05
~ciepliczanka ma rację, że kandydat nie wygląda na tryskającego zdrowiem, lecz na zmęczonego. Ale to nie wina przeciążenia obowiązkami: poselskimi, dyrektorskimi i działalnością partyjną, lecz nikotynizm . A mówiłam panu Marcinowi wielokrotnie ,że palenie może go wpędzić do grobu. Mówi mu to samo żona Gabrysia, lecz nie daje sobie rady z tym paskudnym nałogiem . Życzymy kandydatowi PO więcej silnej woli . Czechna z rodziną.
~jestem za !! 5-10-2010 8:28
Kiedy przyjechałem do JG 30 lat temu zastałem już brudne, odprapane miasto oraz wspomnienia jako to ładnie było "za Niemca". Nie zdradzę tajemnicy, że bardzo mnie to bolało. Dlatego jestem szczęsliwy, że pewnego czasu Jelenia powoli pięknieje. Pomysł p. Marcina Zawiły, aby z czystości, porządku a więc KULTURY ŻYCIA uczynić jednym z najważniejszych celów najbliższej kadencji uważam za bardzo wartościowy. Wręcz konieczny. JESTEM ZA !!!!!
~sonia 5-10-2010 8:48
gdzie pan byl do tej pory godzine przed wyborami wyskakuje pan jak filip z konopia a co z bezrobociem w jeleniej gorze dla mnie platforma obywatelska jest beznadziejna dlatego obrebalski z niej wyskoczyl wezcie sie lenie z platformy do pracy
~wyborca 5-10-2010 9:42
Zastanawiam się dlaczego dziennikarze lokalnych gazet nie zainteresują się tym co piszą niektórzy autorzy postów odnośnie miejsca zamieszkania niektórych kandydatów na radnych - bo to, że ktoś mieszka poza Jelenią Górą a jest w niej tylko zameldowany dla partykularnych wyborczych interesów jest bardzo nieuczciwe wobec wyborców.
~do soni 5-10-2010 9:43
Przecież miastem w tej chwili rządzi M.Obrębalski i to on i podległe mu służby powinny dbać o porządek w mieście. A jak wygląda w tej chwili miasto, każdy widzi - jak prezentują się przystanki MZK. Idąc twoim tokiem myślowym można pomyśleć, że to PO zabraniało panu Obrębalskiemu dbać o miasto. Myślę, że z PO "wyskoczył" bo był przez nich za dużo krytykowany a to mu się nie podobało. Może pan Prezydent jest sympatycznym człowiekiem ale niestety nie potrafi rządzić miastem !!!
~do polo 5-10-2010 10:04
Zadajesz śmieszne pytania.Przecież jak miastem mógł zarządzać M.Zawiła przecież on nie jest prezydentem w tej chwili w Jeleniej Górze, tylko kandydatem i tu można kierować pytanie co zrobi jeśli nim zostanie. Zresztą to pytanie możesz kierować do wszystkich kandydatów, oprócz M.Obrębalskiego a to jego powinniśmy rozliczyć z wykonanej pracy.Ja osobiście widzę, że miasto za jego rządów niestety się nie rozwinęło a wręcz odwrotnie. Och zapomniałem... powstało kilka marketów. A gdzie baseny, hotele SPA, sale widowiskowe, kręgielnie, drogi rowerowe... miasto niby dla turystów z takim potencjałem i wielkie NIC. drogi rowerowe i nowe miejsca pracy
~Seti 5-10-2010 10:11
A ja mam gzies piekne gadanie o uroczej Jeleniej. Czekam na kandydata, ktory powie jasno, ze za jego kadencji powstana NOWE zaklady pracy w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Konkretne zaklady (miedzynarodowe koncerny) a nie zakladziki rodzimych biznesmenkow (czyt wyzyskiwaczy). I na takiego kandydata oddam glos. Kogos, kto rozumie, ze rozwoj miasta to bogaci mieszkancy. A bogaci mieszkancy to tacy, ktorzy maja prace i to dobra prace. Przemysl, przemysl i jeszcze raz przemysl. Bo to jest reakcja lancuchowa. Ludzie zatrudnieni w przemysle zarabiaja kase, ta kase wydaja w galeriach dajac zarobic osobom tam zatrudnionym. Wszyscy oni kupuja jedzenie dajac zarobic wlascicielom sklepow. A WSZYSCY ONI PLACA PODATKI, ktorych czesc zostaje w Jeleniej Gorze. I z tej kasy powinny byc remontowane kamienice. Im wiecej kasy tym ladniejsze miasto. A pan Zawila to chce to od du... strony zalatwic. Chce zamaskowac brudne, smierdzace cialo ladna sukienka... tak sie nie da... smrodek wylezie panie Z.
~Tryton 5-10-2010 11:04
no cóż, z jednej strony to dobrze, że wreszcie ludzie przejrzeli na oczy i pojawiają się takie posty jak od ~Seti. Ale z drugiej strony przykro, że nie ma kandydatów, którzy ten punkt widzenia przedstawiają. A pan Zawiła z panią Czernow, kiedy w Legnicy i Wałbrzychu powstawały Specjalne Strefy Ekonomiczne, kiedy inwestowały tam takie firmy jak Toyota czy Volkswagen, remontowali kamienice w rynku, remontowali tzw "Dom dziecka" zmieniali nazwy ulic, zdejmowali pomnik "Iwana" i robili mnóstwo innych "pożytecznych rzeczy"... Efekt??? dziś w samym tylko Wałbrzychu w strefie pracuje 6000 ludzi, dając wpływy do budżetu miasta z podatków i generując popyt wewnętrzny, co powoduje efekt domina, nie wspomnę o Legnicy, gdzie oprócz SSE i huty KGHM, mają krzyżować się dwie autostrady. A w Jeleniej??? wszystko po staremu,a po kamieniczkach w rynku jeleniogórskim remontu już prawie nie widać... najgorsze jest to, że państwo ci niczego się nie nauczyli przez ostatnie 15 lat, dziś znowu osią sweg
~Tryton c.d. 5-10-2010 11:08
osią swego programu uczynili remonty kamienic, porządkowanie skwerów i grafiti... program uniwersalny, bo po pięciu latach od jego wykonania, będzie można znów go powtarzać... niestety inni kandydaci nie są lepsi w wyciąganiu wniosków z historii tego miasta. No ale taka to nasza jeleniogórska przypadłość, że wszyscy nie uczymy się na błędach... wybieramy jak zawsze i dzięki temu mamy to co mamy... ale to już sami sobie jesteśmy winni
~królik 5-10-2010 11:13
Czystość i porządek w mieście stawiającym na turystykę jest sprawą nadrzędną, a Pan zawiła chodzi na piechotę i widzi jak jest. Życzę możliwości realizacji planów. Jeśli turyści zechcą nas tłumniej odwiedzać to powstaną nowe miejsca pracy - zapewniam. Przede wszstkim przy sprzątaniu, a wiemy że większość bezrobotnych to osoby bez wykształcecnia i zawodu, więc będa miały możliwość pokazać swój zapał do pracy. A przeciwników kandydata zachęcam do przejścia po centrum, Cieplicach i Sobieszowie, może zobaczą potencjał tych miejsc. Przemysł juz mieliśmy - tęskno za Celwiskozą??? a może mamy obudować się halami fabrycznymi jak Piechowice???
~? 5-10-2010 11:20
......... a po wszystkim to bdzie: "POCAŁUJTA W DU...Ę WÓJTA"
~do seti 5-10-2010 11:22
Masz rację, ale nie do końca i nie tylko dzięki przemysłowi można to osiągnąć.Turystyką i odpowiednim wykorzystaniem źródeł znajdujących się na naszym terenie też można to osiągnąć. Jest wiele miast na świecie, które doskonale sobie radzą bez przemysłu, wykorzystując właśnie swoje walory krajoznawczo - uzdrowiskowo - turystyczne. Jelenia Góra musi budować - nie markety - lecz baseny- SPA, hotele, kręgielnie, hale kartingowe, centra rozrywki, trasy rowerowe, narciarskie .Tak aby turystę zatrzymać na dłużej. Otaczają nas wspaniałe góry z pięknymi lasami, posiadamy źródła termalne - wody lecznicze, ciekawe zabytki. Mamy duży potencjał, którego niestety nie wykorzystujemy, bo wybieramy takich rządzących, którzy tego wszystkiego nie dostrzegają i przede wszystkim nie są otwarci na inwestorów.
~hala 5-10-2010 11:28
Platforma powinna się wstydzić wystawiać takiego kandydata!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Seti 5-10-2010 11:46
do ~krolik Swoim postem stawiasz dwie tezy. 1) ze zawsze bedzie syf i zawsze bedzie go trzeba sprzatac. I 2) to taka, ze Jeleniogorzanie sa niewyksztalconymi prostakami nadajacymi sie do miotly. Wrecz to ich przeznaczenie. JA SIE Z TYM NIE ZGADZAM. Nie strasz ludzi Celwiskoza. To bylo i juz sie nie powtorzy. Sa fabryki baterii, w ktorych czystosc produkcji jest wieksza niz na blokach operacyjnych. Chcesz cos tworzyc, czy cale zycie uslugiwac i klaniac sie w pas (turystom z DE z pieniedzmi)? Mi rola slugi nie pasuje. Miotlowego tez nie. I wierze, ze wielu Jeleniogorzan tez nie obserwuje swiata z pozycji "na kleczkach".
~do seti 5-10-2010 11:46
Jelenia Góra przerabiała ten temat i postawiła na przemysł wszyscy wiemy jak to się skończyło słowo Celwiskoza i wszystko jasne. Stawiając wtedy na przemysł zniszczyliśmy cały potencjał związany z turystyka, sukcesywnie niszcząc choćby np. baseny. Jak kiedyś prezentowały się Cieplice, Sobieszów dziś swoim wyglądem straszące.Kiedy myśmy niszczyli, inni w tym czasie budowali . Dziś to my jeździmy na basen i narty do Czech :(((
~Tryton 5-10-2010 11:47
do ~królik a kto i z czego będzie opłacał te "nowoczesne" miejsca pracy miasto??? a z czego i ile będzie można zarobić... czy zdajesz sobie sprawę jakie płace oferuje obecnie w mieście "branża turystyczna" skazujesz Jeleniogórzan na nędzną przyszłość... a co do Celwiskozy, którą z pompą likwidował pan Zawiła, tej mi nie żal, ale łatwo było zlikwidować... o wiele trudniej dać coś w zamian, zagospodarować teren nie udaje się to od 20 lat. Co do Piechowic, to miasto ma znacznie lepsze warunki do rozwoju turystyki niż Jelenia Góra, mimo to nie ogranicza się tylko do tego, istnieje tam SSE jest pomysł budowy parku przemysłowego... tylko u nas żyje mit "stutysięcznego miasta turystyczno - uzdrowiskowego" to utopia, ~do seti pokaż mi takie miasto w Polsce... z turystyki i uzdrowiska bardzo skromnie może utrzymać się tutaj miasto powiedzmy 30 tysięczne... do czego powoli acz sukcesywnie zmierzamy realizując tą utopię... życzę szczęścia
~ 5-10-2010 11:56
ja mam wrazenie ze caly czas sie zapomina, ze ostatnie 4 lata to czasy rzadow PO w miescie (wiekszosc w radzie) i Preydent tez z PO. To jakas schozofrenia - mowienie ze bedzie pieknie dzieki nam, a ostatnie 4 lata były dnem. nie rozumiem to PO od 4 lat bylo w opozycji>? A gdzie odpowidzialnosc za ostatnia kadencje? Gdzie podsumowanie co PO zrobilo dla miasta? Podmienili konia wyscigowego i sie maluja jako opozycja niemalze.
~do hala 5-10-2010 12:01
Dlaczego ma się wstydzić? przecież pan Zawiła nie jest złym człowiekiem. Ponadto mamy demokrację i każdy może wziąć udział w wyborach i jeśli ty jesteś godny, masz pomysł na rządzeniem miastem, to nic nie stoi na przeszkodzie - zgłoś swoją kandydaturę, może zostaniesz wybrany.A tak na marginesie nie powinno się obrażać żadnego kandydata, obojętnie jaką partię reprezentuję. Będą wybory - to według własnego sumienia i przekonania zagłosujesz.
~Seti 5-10-2010 12:19
do ~krolik Swoim postem stawiasz dwie tezy. 1) ze zawsze bedzie syf i zawsze bedzie go trzeba sprzatac. I 2) to taka, ze Jeleniogorzanie sa niewyksztalconymi prostakami nadajacymi sie do miotly. Wrecz to ich przeznaczenie. JA SIE Z TYM NIE ZGADZAM. Nie strasz ludzi Celwiskoza. To bylo i juz sie nie powtorzy. Sa fabryki baterii, w ktorych czystosc produkcji jest wieksza niz na blokach operacyjnych. Chcesz cos tworzyc, czy cale zycie uslugiwac i klaniac sie w pas (turystom z DE z pieniedzmi)? Mi rola slugi nie pasuje. Miotlowego tez nie. I wierze, ze wielu Jeleniogorzan tez nie obserwuje swiata z pozycji "na kleczkach".
~Tryton 5-10-2010 12:23
zadałem sobie trud i sprawdziłem w internecie... dwa miasta o największej moim zdaniem atrakcyjności turystycznej w Polsce. Sopot (wiem że nie jest to miarodajne, bo Sopot leży w obrembie Trójmiasta, więc mieszka tam wiele osób zatrudnionych w tamtejszym przemyśle, ale niech to...) 40.000 mieszkańców i Zakopane 30.000 mieszkańców. Chyba nikt poważny nie powie, że Jelenia Góra ma większe walory turystyczne niż oba te miasta razem wzięte... (moim zdaniem ma mniejsze niż każde z nich z osobna) bo chyba jedynie wtedy udałoby się nam zrealizować mit "stutysięcznego miasta turystyczno - uzdrowiskowego" pomyślcie więc Drodzy Jeleniogórzanie, za kogo Was biorą kandydaci obiecując Wam taki cud...
~do Tryton 5-10-2010 12:36
Błędem Jeleniej Góry było... włączenie w swoje struktury takich miejscowości jak Cieplice, Sobieszów czy Jagniątków i nie wykorzystanie właśnie ich potencjału uzdrowiskowo - turystycznego. Przed włączeniem do Jeleniej Góry, były one malowniczymi, kwitnącymi i tętniącymi życiem miasteczkami z wieloma hotelikami, domami wypoczynkowymi i basenami. Patrząc na stare willę można stwierdzić, że w tych czasach mieszkańcom dobrze i bogato się żyło, a więc dało się żyć z turystyki.
~Seti 5-10-2010 13:15
do ~krolik Swoim postem stawiasz dwie tezy. 1) ze zawsze bedzie syf i zawsze bedzie go trzeba sprzatac. I 2) to taka, ze Jeleniogorzanie sa niewyksztalconymi prostakami nadajacymi sie do miotly. Wrecz to ich przeznaczenie. JA SIE Z TYM NIE ZGADZAM. Nie strasz ludzi Celwiskoza. To bylo i juz sie nie powtorzy. Sa fabryki baterii, w ktorych czystosc produkcji jest wieksza niz na blokach operacyjnych. Chcesz cos tworzyc, czy cale zycie uslugiwac i klaniac sie w pas (turystom z DE z pieniedzmi)? Mi rola slugi nie pasuje. Miotlowego tez nie. I wierze, ze wielu Jeleniogorzan tez nie obserwuje swiata z pozycji "na kleczkach".
~Seti 5-10-2010 13:25
~do Seti. Mam prosbe (choc juz troche udowodnil Ci cos Tryton), zebys wskazal mi miasta turystyczne w Polsce, w ktorych nie ma przemyslu, a ktore kwitnaco sie rozwijaja, maja bogatych mieszkancow, ktorzy zarabiaja normalne pieniadze (bezrobocie ponizej przecietnej i zarobki grubo powyzej minimalnych). Miasta, ktore oparte sa wylacznie na uslugach (galerie, banki, hotele). Daj mi przyklad, ktory udowodni Twoja teze. Prosze...
~diabelek 6-10-2010 15:01
... prosze, weźcie sie za Cieplice ... mieszkam tam i raczej jako atrakcja turystyczna sie nie jawi ... raczej jako spokojniejsza noclegownia JG ... a szkoda ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group