Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 7179
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcin Wyrostek w gronie najlepszych

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Niedziela, 29 listopada 2009, 8:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 listopada 2009, 8:10
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Pochodzący z Jeleniej Góry akordeonista awansował wczoraj wieczorem do grona dziesięciu finalistów popularnego programu telewizyjnego „Mam talent” wygrywając jego ostatni półfinałowy odcinek.

Akordeonista związał się, co prawda, z Katowicami, gdzie mieszka i pracuje na swojej Alma Mater, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, gdzie jest wykładowcą. Jednak pierwsze muzyczne szlify zdobył w rodzinnej Jeleniej Górze, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia, gdzie – między innymi – w klasie Tadeusza Matysiaka, nauczył się grać i doskonalił swoje mistrzostwo w grze na akordeonie. Dziś prowadzi także działalność koncertową grając w Śląskim Kwintecie Akordeonowym przy Katedrze Akordeonu katowickiej AM. Koncertuje w kraju i w różnych państwach świata.

Muzyk jest laureatem dziesiątek nagród i wyróżnień na konkursach krajowych i międzynarodowych. – Na rok akademicki 2004/2005 otrzymał Stypendium Ministra Kultury. Od 2005 roku jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. W sierpniu 2005 brał czynny udział w kursie mistrzowskim organizowanym przez Musikakademie auf Schloss Waldegg w Szwajcarii – czytamy na jego stronie internetowej.

Gratulujemy sukcesu! Fani Marcina mają nadzieję, że jeleniogórzanin wygra popularny program „Mam talent”, czego oczywiście życzymy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group