Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6832
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KRAJ: Marcin wygrał! – VIDEO

Sobota, 5 grudnia 2009, 23:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 8:02
Autor: Mar
KRAJ: Marcin wygrał! – VIDEO
Fot. TVN
Pochodzący z Jeleniej Góry Marcin Wyrostek został zwycięzcą drugiej edycji programu Mam Talent, który właśnie zakończył się w telewizji TVN. Marcin skończył Akademię Muzyczną w Katowicach i pracuje w tym mieście.

Naukę gry na akordeonie zaczął w 1988 roku w Państwowej Szkole Muzycznej w Jeleniej Górze. Przez wiele lat grał w Jeleniej Górze i okolicy w rodzinnym zespole muzycznym. Teraz jest nauczycielem gry na akordeonie, dużo koncertuje, wydał płytę z muzyką latynoską. Pierwsze miejsce w programie wygrał niezwykłym wykonaniem nieśmiertelnego utworu Astora Piazzoli, Libertango.

W interpretacji Marcina było wszystko, argentyńskie tango pachnące knajpami, namiętnością, bliskością ciał. Dostrzegli to też jurorzy: Małgorzata Foremniak była bardzo wzruszona. - Akordeon potrafi rozpalić namiętność. A mi drżały dzisiaj nozdrza. Dziękuję - powiedziała łamiącym się głosem. Kuba Wojewódzki z kolei powiedział - Marcin, ty grasz jak człowiek opętany i to jest komplement. Jesteś czarnym, pomarszczonym koniem tego programu.

Marcin wyjedzie ze studia z 300 tysiącami złotych. Tyle wynosiła nagroda za pierwsze miejsce.

Niestety, w programie koncertów Marcina na najbliższe dwa miesiące nie ma Jeleniej Góry. Szkoda, bo teraz, kiedy o jego jeleniogórskim pochodzeniu dowiedziało się tak wielu, komplet na widowni miałby zapewniony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group