Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7287
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dunbery: Marcin Nowosielski zdobywcą Pucharu Świata

Środa, 21 listopada 2007, 11:04
Aktualizacja: 11:10
Autor: Łukasz Stawski
Dunbery: Marcin Nowosielski zdobywcą Pucharu Świata
Marcin Nowosielski (z lewej) z okazałym trofeum za zdobycie Pucharu Świata
Fot. archiwum klubu
Wielki sukces odniósł zawodnik Jeleniogórskiego Centrum Oyama Karate Marcin Nowosielski w Pucharze Świata knockdown karate w USA. Nasz zawodnik zdobył złoty medal w kategorii ciężkiej wygrywając w pięknym stylu wszystkie swoje walki.

Polska ekipa na Puchar Świata liczyła 11 osób – ośmioro zawodników, po 2 osoby w każdej kategorii wagowej, opiekun i szef ekipy Shihan Jan Dyduch z Krakowa, trener reprezentacji Rafał Majda z Jeleniej Góry i kierownik ekipy sensei Waldemar Leończyk ze Słupska. Turniej odbywał się w nowoczesnej hali Departamentu Policji w Dunbery CT. Całe trybuny zostały zajęte przez bardzo liczne grono kibiców z USA i całkiem sporą (i bardzo głośną) liczbę polonusów dopingujących bardzo żywo polskich zawodników.

W zawodach udział wzięło kilkudziesięciu zawodników głównie z USA, Kanady i Polski w trzech kategoriach wagowych mężczyzn i kategorii open kobiet. Zawodnicy reprezentowali różne szkoły karate (oyama, kyokushin, kanreikai oraz sporadycznie muay thai i inne systemy).

Jako kilkukrotny i obecny Mistrz Polski Marcin został rozstawiony w fazie eliminacyjnej i tym samym dostał w pierwszej rundzie tzw. wolny los. W starciu ćwierćfinałowym pokonał dużo cięższego i wyższego przeciwnika z Kanady. W walce półfinałowej po zaciętej walce pokonał zawodnika gospodarzy, by w finale zakończyć walkę przed czasem przez knockdown z kolegą z Reprezentacji Polski Bartłomiejem Fieducikiem ze Słupska, z którym przegrał niefortunnie na M.Polski w 2005 roku.

Oprócz jeleniogórzanina pozostali reprezentanci Polski zdominowali inne kategorie wagowe zdobywając złote, srebrne i brązowe krążki. Jest to dowodem na wysoki poziom wyszkolenia polskich zawodników i ich czołowe miejsce w świecie jeśli chodzi o kontaktowe karate. Polacy w większości walk dominowali poprzez lepszą kondycję, siłę oraz lepsze rozwiązania taktyczne.

– Oprócz kilku niedociągnięć organizacyjnych zawody należy uznać za bardzo udane. Organizatorzy postarali się o piękne puchary i premie finansowe1300 USD za I i 400 USD za II miejsce oraz okazałe puchary – mówi trener kadry R. Majda. Poza występem w zawodach mieliśmy okazję zwiedzić nowojorski Manhattan, najsłynniejszą halę sportową na świecie – Madison Square Garden. Piękne widoki podziwialiśmy ze szczytu Empire State Building. Byliśmy także w Waszyngtonie oraz Atlantic City.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1161
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group