Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7830
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Maraton Liczyrzepa

Czwartek, 16 września 2010, 11:30
Aktualizacja: 11:32
Autor: Gabi
Karkonosze: Maraton Liczyrzepa
Fot. organizator
Burmistrz Karpacza, Rotary Klub Karpacz Karkonosze i Firma „Maraton Liczyrzepa”, zapraszają w sobotę 18 września na pierwszy szosowy maraton rowerowy „Liczyrzepa”. Maraton odbywać się będzie w ramach: Pucharu Polski Szosowych Maratonów Rowerowych 2010.

Organizatorzy przygotowali trzy trasy: Mini- 68,30 km, Mega-116,38 km, GigaR- 184,68 km. Trasy będą zróżnicowane pod względem trudności i przebiegać będą w najpiękniejszych miejscach kotliny jeleniogórskiej. Będziecie mieli okazję zmierzyć się z dobrze znanym z Tour de Polotne podjazdem pod Orlinek. Przejedziecie się wieloma pięknymi miejscowościami górskimi tj. Borowice, Jagniątków, Michałowice. Sprawdzicie czy Zimna Przełęcz jest taka jak nazwa wskazuje i co można zobaczyć z Przełęczy pod Średnicą. Nie myślcie jednak, że maraton to tylko ciężka harówka, to także wspaniałe zabytki naszego regionu, zobaczycie Kościół Wang, Kościół w Jagniątkowie, przejedziecie szlakiem pałaców i ogrodów.

Jeden z punktów żywieniowych będzie usytuowany przy pięknym zespole pałacowym w Wojanowie. Wpisowe po 11 września wynosi 100 zł. Wpisowe dla niepełnoletnich uczestników Maratonu Liczyrzepa wyniesie 40 zł. Dla pierwszych 50 osób, które dokonają wpłaty przewidziana jest nagroda niespodzianka. Każdy z uczestników, który ukończy którykolwiek z dystansów otrzyma certyfikat ukończenia maratonu i medal pamiątkowy, zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają pamiątkowy puchar. Wszyscy obecni na zakończeniu uczestnicy maratonu wezmą udział w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Nagrodą główną jest rower firmy Author A5500.

Swój udział zgłosiło już 300zawodników, w tym z-ca prezydenta Jeleniej Góry Pan Miłosz Sajnog oraz znani kolarze zawodowi i liderzy klasyfikacji Pucharu Polski.

Organizator gwarantuje: dobrą zabawę, ubezpieczenie NNW, wyżywienie na trasie, posiłek regeneracyjny, elektroniczny pomiar czasu. Przewidziano także wiele innych atrakcji. Więcej informacji, regulamin, karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie www.maratonliczyrzepa.eu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
372
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group