Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6686
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Maraton czas zacząć. Jutro ruszy „mała matura”

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 14:35
Aktualizacja: 14:38
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Maraton czas zacząć. Jutro ruszy „mała matura”
Fot. Archiwum
Przez trzy następne dni uczniowie trzecich klas gimnazjów w całej Polsce będą zmagali się z pierwszym ważnym testem w swoim życiu. Jutro w ramach „małej matury” o godzinie 9.00 rozpocznie się część humanistyczna. Z kolei w środę i czwartek: – Będziemy walczyć m.in. z matmą, fizą i językiem obcym – mówią Paula i Kamil.

Tegoroczni trzecioklasiści gimnazjów to pierwszy rocznik, który uczy się wg nowej podstawy programowej. Stąd, wyniki „małej matury” będą też testem dla twórców reformy i okazją do zastanowienia się, czy wprowadzenie zmian było posunięciem słusznym. Egzamin będzie składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej. Każdego dnia do rozwiązania będą dwa sprawdziany – we wtorek z wiedzy o społeczeństwie i historii, a następnie z języka polskiego; w środę z fizyki, matematyki, chemii, biologii i geografii, zaś w czwartek z języka obcego.

Wyniki „małej matury” gimnazjaliści poznają dopiero w czerwcu. Za bezbłędne rozwiązanie zadań zawartych w każdej z trzech części można zdobyć po 50 punktów. Należy pamiętać, że test jest obowiązkowy i decyduje o przyjęciu do szkół średnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group