Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Mapa zagrożeń: Gdzie jest niebezpiecznie

Niedziela, 8 maja 2022, 6:00
Autor: 112
Powiat: Mapa zagrożeń: Gdzie jest niebezpiecznie
Fot. Archiwum
W kwietniu mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 169 zgłoszeń dotyczących naruszeń ładu i porządku publicznego. Najwięcej, bo 67 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości.

Potwierdzone informacje mają dalszy ciąg i konsekwencje. W kwietniu bieżącego roku jeleniogórscy policjanci odczytali ogółem 169 zdarzeń, zgłaszanych przez mieszkańców jako te, które są według nich niebezpieczne i wymagają interwencji Policji.

Spośród nich najwięcej dotyczyło:
• przekraczania dozwolonej prędkości -67
• nieprawidłowego parkowania – 30
• niewłaściwej infrastruktury drogowej – 13

Policjanci przypominają: chcesz wiedzieć, czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Podziel się swoimi spostrzeżeniami i reaguj na zagrożenie! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

To narzędzie pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali, a także rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od października 2016 roku. Wiele można się z niej dowiedzieć, jakie sygnały zgłaszają policjantom mieszkańcy i które z nich potwierdziły się. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty. Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów..

Twoja reakcja na artykuł?

5
26%
Cieszy
5
26%
Hahaha
3
16%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
21%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group