Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7995
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Mapa ku przestrodze

Niedziela, 28 czerwca 2020, 8:11
Aktualizacja: Środa, 1 lipca 2020, 9:10
Autor: WAC
Polska: Mapa ku przestrodze
Fot. KGP
Oby wpisów na niej było jak najmniej. Wzorem ubiegłego roku, także podczas rozpoczynających sie tegorocznych wakacji, Komenda Główna Policji będzie na swojej stronie internetowej prezentować mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym. Będzie ona dostępna na stronie internetowej Komendy Głównej Policji oraz w przestrzeni publicznej na ekranach jednej z firm zajmujących się reklama zewnętrzną.

Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym roku, jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

Twoja reakcja na artykuł?

16
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
3
13%
Smuci
1
4%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group