Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9703
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Maniacy gitary ruszyli do boju

Czwartek, 14 stycznia 2010, 8:11
Aktualizacja: 20:55
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Maniacy gitary ruszyli do boju
Fot. rylit
Koncertem zespołu flamenco „Danza del Fuego” rozpoczął się wczoraj VI Międzynarodowy Festiwal i Konkurs im. Łukasza Pietrzaka „Gitaromania”. Publiczność uczciła chwilą ciszy pamięć Patrona i pomysłodawcy imprezy, który zmarł tragicznie wiosną ubiegłego roku. Później zabrzmiała ukochana nie tylko przez Łukasza gitarowa muzyka.

Zespół „Danza del Fuego” tworzą polscy fani kultury Cyganów z Andaluzji, ich fenomenalnej muzyki, śpiewu, tańców i strojów. Niebagatelną rolę odgrywa tu gitara klasyczna, która nadaje specyfiki charakterystycznemu brzmieniu dzieł z dalekiej Hiszpanii. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów zespół zachwycił przybyłą na inaugurację publiczność, która - zgromadzona w sali Filharmoni Dolnośląskiej - nagradzała brawami w czasie wykonywanych utworów dwóch muzyków, wirtuozów gitary klasycznej.

Występ grupy w składzie: Anna Mendak, Sławomir Dolata, Maciej Giżejewski, Michał Dolata, Marcin Pawlik i Marcin Ruszkiewicz, był doskonałym wprowadzeniem do rozpoczynającego się już dziś konkursu młodych gitarzystów z Polski i Europy, któremu towarzyszą koncerty mistrzów gitary klasycznej i lekcje pokazowe.
Przesłuchania, lekcje pokazowe i recitale mistrzów odbędą się w auli Pałacu Schaffgotschów, siedziby ZOD Politechniki Wrocławskiej przy placu Piastowskim 27. Więcej informacji na temat festiwalu w jeleniogórskich mediach, w programie wydanym z okazji festiwalu i na stronie festiwalu.
http://www.gitaromania.com/

Zapraszamy do śledzenia festiwalu, który potrwa do soboty, 16 stycznia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group