Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6619
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Maniacy gitary porządzą przez trzy dni

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 21 stycznia 2011, 12:20
Aktualizacja: 12:27
Autor: Coolazooch
Fot. Coolazooch
Wczoraj w Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej odbyło się otwarcie VII Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu im. Łukasza Pietrzaka „Gitaromania”.

Kolejną edycję imprezy otworzyła dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści Anna Pietrzak. Młodym gitarzystą, który wystąpił jako pierwszy, był Andrzej Grygier – Wielki Gitaromaniak 2010. Zaprezentował się nie tylko solowo, do swojego występu zaprosił swoją siostrę Martę – grającą na skrzypcach. Występ tych młodych artystów niezwykle podobał się publiczności, udowodnili to ogromnymi brawami.

Punktem kulminacyjnym wczorajszego wieczoru był koncert jednego z najlepszych polskich zespołów wykonujących jazz elektryczny, czyli Funky Groove. W skład grupy wchodzą dwaj gitarzyści: Artur Lesicki i Marek Napiórkowski wspomagani przez świetną sekcję rytmiczną, basistę Tomasza Grabowego oraz perkusistę Marcina Jehra.

Większość wykonanych utworów pochodzi z niezwykle ekspresyjnej płyty pt. „Go to Chechua Mountain”. Chociaż jak wspomniał Napiórkowski na widowni większość to nasze rodziny i znajomi – każdy z członków zespołu dał z siebie wszystko. Sala klaskała w rytm muzyki i bawiła się świetnie.

Od dziś areną imprezy jest Sala Błękitna Pałacu Schaffgotschów (siedziba ZOD Politechniki Wrocławskiej). W piątek odbędzie się przesłuchanie grup młodszych i starszych. Od godziny 16.00 – 17.30 będą trwały lekcje mistrzowskie prowadzone przez Wojciecha Lipińskiego, Piotra Pałaca, Christiane Spannhof.

Więcej informacji na stronie : http://www.psm1st.art.pl/index.php?id_menu=13&menu=1

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~uaz 21-01-2011 14:42
Coolazooch popracuj nad zdjęciami, robisz beznadziejną reportażówkę.
Piipi Jelonkowa 21-01-2011 23:15
~Dlaczego .. *zabrakło Staśia ! .. *on ma również .. gitarę ! ~SMUTNE ..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group