Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7676
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Manewry strażaków

Piątek, 18 czerwca 2021, 7:00
Autor: WAC
Powiat: Manewry strażaków
Fot. WAC
W Jeleniej Górze i okolicach przez trzy dni (16 – 18.06) trwają Międzynarodowe Manewry Ratownicze, zorganizowane przez strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz miasto Jelenia Góra.

W manewrach uczestniczy dziesięć zespołów ratowniczych złożonych ze strażaków z KM PSP w Jeleniej Górze oraz druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z obszaru powiatu karkonoskiego. Są też strażacy z Regionu Libereckiego w Czechach. W trakcie manewrów ich uczestnicy mają do wykonania różne zadania z zakresu ratownictwa medycznego oraz technicznego. Część z nich odbywa się w porze nocnej w okolicach Sosnówki, Borowic i Karpacza. W jednym z zadań ratownicy będą mogli się też przekonać jak wyglądają działania poszukiwawcze z użyciem drona. W roli pozorantów wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze i klasy strażackiej z IV LO z Wałbrzycha.

Trwające manewry ratownicze odbywają się pod kryptonimem „Covid 2021” - mówi zastępca komendanta miejskiego PSP bryg. Andrzej Ciosk. - Nazwa ta nie jest przypadkowa, bo ostatnimi czasy wszyscy ratownicy żyli tym tematem. Przy realizacji zadań kładziemy duży nacisk na ich wykonywanie w kombinezonach. Chcemy, aby ratownicy mogli przećwiczyć właściwe zachowania i w ten sposób nauczyli się jak uniknąć zarażenia się koronawirusem podczas realnych działań.

Manewry odbywały się w ramach projektu "Wzmocnienie bezpieczeństwa wspólnego pogranicza w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014 - 2020".

Twoja reakcja na artykuł?

11
58%
Cieszy
4
21%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group