Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 6360
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mandaty za niezapięte pasy bezpieczeństwa

Sobota, 12 marca 2011, 8:25
Aktualizacja: 8:26
Autor: KMP
Przedwczoraj policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie jeleniogórskim prowadzili działania prewencyjne pod kryptonimem „Pasy”.

Mundurowi skontrolowali 156 pojazdów, ujawnili 30 osób, które podróżowały bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Posypały się mandaty. Ponadto policjanci pouczyli 15 rodziców za niewłaściwe przewożenie swoich dzieci. Tym razem skończyło się na pouczeniach, gdyż głównym celem działań funkcjonariuszy jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci, a przewożenie ich w fotelikach, to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim troska o ich życie i zdrowie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Podczas działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców; dokumenty uprawniające do przewozu osób, stan techniczny pojazdów, wyposażenia , a w szczególności urządzeń mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wysoki wskaźnik śmiertelności wypadków w Polsce wynika między innymi z faktu, że zbyt wiele osób pasów nie zapina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group