Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9619
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Mamy dosyć wrednej zimy!

Niedziela, 12 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 12 marca 2006, 14:44
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Mamy dosyć wrednej zimy!
Fot. Krzysiek
Prawie pół metra śniegu spadło w niektórych miejscach stolicy Karkonoszy i okolic w nocy z soboty na niedzielę. Zima nie zamierza odpuścić i po raz kolejny w ciągu trzech miesięcy niemal sparaliżowała ruch nie tylko na górskich drogach.

Na szosach regionu doszło do kilku kolizji. Kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić do zimowych warunków, ale przez kilka ostatnich dni główne drogi były czarne. To osłabiło ich ostrożność. Policja zaleca bardzo uważną jazdę i włączanie przez całą dobę świateł mijania, choć od początku marca nie ma już takiego obowiązku.

Kolejny atak zimy i obfite opady sprawiły znów sporo kłopotów drogowcom, którzy mogli zapomnieć o spokojnej niedzieli. Na walkę z najchłodniejszą porą roku w kasie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej jest coraz mniej pieniędzy. Nie jest wykluczone, że trzeba będzie skorzystać ze środków przeznaczonych na listopad i grudzień, a nawet zaciągnąć dodatkowe kredyty.

Taka duża dawka śniegu spowodowały, że realne stają się obawy o powódź po roztopach. Wcześniej Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego uspokajało. Sytuacja była pod kontrolą.
Jednak teraz, w przypadku gwałtownej odwilży, która przy marcowych zmianach pogody jest bardzo możliwa, zagrożeniem podwoziom i lokalnymi poddtopieniami znacznie się zwiększyło.

Z przedłużającej się zimowej aury cieszą się już chyba tylko narciarze i dzieci oraz pracownicy warsztatów samochodowych. Duża liczba stłuczek to dla nich okazja do znacznie większych zarobków.

Pierwszymi oznakami nadchodzącej wiosny są już, tymczasem, godowe śpiewy ptaków, którym nie przeszkadza zalegający wszędzie śnieg. Najbardziej aktywne są kosy.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1154
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group