Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6825
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Mama złodziejka naraziła synka na śmiertelne niebezpieczeństwo

Czwartek, 9 października 2008, 10:53
Aktualizacja: 10:54
Autor: TEJO
Półtoraroczne dziecko „spacerowało” po parapecie na pierwszym piętrze kamienicy, podczas gdy jego 23–letnia matka z konkubentem włamywali się do piwnic i okradali je.

Do incydentu doszło w Zgorzelcu. Zaniepokojeni sąsiedzi zawiadomili policję widząc, że mały chłopiec chodzi po parapecie otwartego okna pozbawiony jakiejkolwiek opieki. Również bez dozoru pozostawał jego sześcioletni brat. W domu nie było nikogo, ponieważ matka dzieci miała „inne” zajęcia. Z konkubentem włamywała się do piwnic, skąd ukradła rower górski i wózek dziecięcy warte łącznie 1800 złotych. Skradzione przedmioty odzyskano i zwrócono właścicielom.

Decyzją kuratora sądowego dzieci zostały umieszczone w rodzinnym domu dziecka. Prokurator rejonowy w Zgorzelcu zastosował wobec kobiety środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwa matka odpowie przed sądem. Przedstawiono jej zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 1,5 rocznego syna oraz kradzieże z włamaniem. Grozi jej kara do 10 lat więzienia. Decyzję o dalszym losie dzieci podejmie Sąd Rodzinny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group