Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7370
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mam prawo wiedzieć – w Jeleniej Górze

Środa, 11 lutego 2015, 8:40
Aktualizacja: 8:42
Autor: KKOP
Jelenia Góra: Mam prawo wiedzieć – w Jeleniej Górze
Fot. Archiwum
„Mam prawo wiedzieć” to nowa propozycja Karkonoskiej Koalicji Organizacji Pozarządowych, której jedenastu sygnatariuszy postanowiło na grunt ziemi jeleniogórskiej przenieść doświadczenia z Konina. Tamtejsze organizacje pozarządowe zainicjowały formułę obywatelskiej platformy internetowej, która pozwala na bieżąco monitorować działania miejscowych samorządowców w kontekście złożonych przyrzeczeń wyborczych. Akcja ta prowadzona jest już w 16 miastach Polski.

W specjalnie opracowanym programie, na bieżąco umieszczane będą dane dotyczące aktywności samorządowców: prezydenta, radnych, burmistrzów z terenu miasta i powiatu. Skuteczność pracy tych polityków mierzona będzie m. in. udziałem i aktywnością podczas sesji i komisji, liczbą spotkań z mieszkańcami, liczbą interpelacji lub wystąpień. Bardzo ważnym i odnotowywanym elementem będzie także głosowanie nad uchwałami, również w kontekście ich zgodności ze składanymi przyrzeczeniami wyborczymi. Platforma będzie ogólnodostępna w Internecie, a już dzisiaj KKOP zwraca się do wszystkich mediów, aby w tym obywatelskim działaniu włączali się do rozpowszechnienia społeczeństwu informacji o działaniach ich reprezentantów w samorządzie lokalnym.

Wiedza ta dotychczas była bardzo nikła, co potwierdzały dwie ankiety przeprowadzone rok i dwa lata temu, z których wynikało, iż przeciętny wyborca ziemi jeleniogórskiej ma mgliste pojęcie, kto powinien reprezentować jego interesy w radzie.

Informacje zamieszczone na stronie „Mam prawo wiedzieć” będą w Jeleniej Górze jedynie rejestracją faktów bez jakichkolwiek komentarzy ze strony organizatorów. Te pozostawiamy Czytelnikom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group