Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 14127
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mały jarmark staroci raz w miesiącu

Piątek, 9 lipca 2010, 7:33
Aktualizacja: 7:34
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Mały jarmark staroci raz w miesiącu
Fot. TEJO
Na wniosek dwóch jeleniogórskich kolekcjonerów Karkonoska Giełda Kolekcjonerska będzie imprezą cykliczną. Impreza, która pod koniec czerwca cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, będzie odbywać się na Placu Ratuszowym raz w miesiącu niezależnie od pory roku i pogody.

Wniosek o nadanie Karkonoskiej Giełdzie Kolekcjonerskiej cykliczności, Szymon Kurowski i Zbigniew Janc, złożyli do prezydenta miasta kilka tygodni temu. W ostatnich dniach zapadła decyzja w tej sprawie.

– Wyraziłem zgodę, by to spotkanie odbywało się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na placu Ratuszowym i już teraz zapraszam wszystkich do włączania się. Z pewnością każdy znajdzie tam coś ciekawego dla siebie – mówi Marek Obrębalski, prezydent miasta.

Dotychczas organizatorem Karkonoskiej Giełdy Kolekcjonerskiej, która odbywała się raz w roku, był Zbigniew Janc, właściciel sklepu filatelistycznego i numizmatycznego "U Benia" przy ulicy Długiej w Jeleniej Górze. W ostatnim czasie do pomysłu i organizacji włączył się Szymon Kurowski, właściciel Karkonoskiego Domu Numizmatycznego mieszczącego się na Placu Ratuszowym. Będzie współorganizatorem już pierwszej cyklicznej imprezy.

– Takie cykliczne, comiesięczne giełdy kolekcjonerskie odbywają się w wielu miastach na Dolnym Śląsku i w Polsce. Przykładami są Świdnica, Lubań, Bolesławiec czy Wrocław. Chcemy, by taka cykliczna impreza zaczęła funkcjonować również u nas, w Jeleniej Górze, gdzie będzie można kupić zarówno zbiory kolekcjonerów, jak i różnego rodzaju antyki.

Giełda będzie odbywała się przez cały rok, niezależnie od pory roku i pogody. Już wydrukowaliśmy plakaty i ulotki, które będziemy rozsyłać i rozwozić podczas swoich wyjazdów na giełdy do innych miast. Do włączenia się do giełdy zaprosimy nie tylko naszych lokalnych kolekcjonerów, których mamy naprawdę wielu, ale i pasjonatów z innych miejscowości. Na potrzebę Karkonoskiej Giełdy Kolekcjonerskiej stworzona zostanie też strona internetowa – mówi Szymon Kurowski.

Pierwsza, cykliczna, Karkonoska Giełda Kolekcjonerska odbędzie się już 25 lipca br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
334
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
W płot po głębszym
 
Kultura
Grają w teatrze
 
Inne wydarzenia
Trwa absolutny hit kolejki!
 
Koszykówka
Rzucają przy Sudeckiej!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group