Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7198
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Małolat kradł w duecie z wujkiem

Środa, 28 października 2009, 15:18
Aktualizacja: 15:19
Autor: TEJO
Policjanci zatrzymali 16–letniego wyrostka, który z pomocą o pięć lat starszego wujka – także zatrzymanego – ukradł, między innymi, dwa rowery górskie. Obydwaj za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Sprawcy pod koniec sierpnia włamali się do jednej z firm w Jeleniej Górze. Ich łupem padły dwa rowery górskie, żarówki inne przedmioty o wartości nie mniejszej niż 2000 zł. Część skradzionych przedmiotów funkcjonariusze odnaleźli w mieszkaniu wujka – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Wyszło także na jaw, że 16-latek włamał się do warsztatu mechanicznego w Jeleniej Górze. Ukradł stamtąd lutownicę, opalarkę, zmieniarkę CD i żarówki kseonowe. – Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na 1000 zł. Część przedmiotów pochodzących z tego przestępstwa funkcjonariusze odnaleźli również w mieszkaniu wujka - dodała podinsp. E. Bagrowska.

21-letni wujek trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem i paserkę grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group