Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6510
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Małolaci złomiarzami

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 22 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Dwaj piętnastoletni mieszkańcy miasta, notowani już przez policję, kradli elementy metalowe.

Nastolatkowie wpadli w dniu wagarowicza (21 marca) w Cieplicach i w Jeleniej Górze. Pierwszy na ulicy Ściegiennego niósł pod pachą długą rynnę miedzianą. Wyrostka zauważył patrol policji. Okazało się, że rurę spustową młodzieniec kilka minut wcześniej ukradł z jednego z budynków i podążał z łupem do punktu skupu złomu.
– Był już znany policji: dopuścił się kradzieży innych elementów metalowych, między innymi w Parku Zdrojowym i na ulicy PCK – podała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Drugi młodociany amator kradzionego metalu został zatrzymany w związku z podejrzeniem o liczne kradzieże z włamaniem do altanek ogrodowych.
Czynów tych miał dokonać na przełomie czerwca i lipca ubiegłego roku. Kradł narzędzia ogrodowe oraz naczynia. Ma swoim koncie jeszcze kilka innych przestępstw.

Wyrostki odpowiedzą za swoje występki przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~stiven 22-03-2007 12:31
Rynna i rura spustowa to dwie różne rzeczy, więc co miał pod pachą i to, i to?
~Zibij 22-03-2007 16:58
Nie czepiaj się szczegółów (rynna czy rura) ja bardziej jestem ciekaw jak młody sprzedałby tą rurę. Przecież wiadomo, że ten jego ,,kolorowy metal,, to złodziejstwo. Co ten w punkcie skupu złomu nie wie co jest do niego przynoszone i kto to przynosi. Już raz na temat rynien i rur spustowych pisano. Nie wiem kto wydaje pozwolenia na skup złomu, ale powinno sie dokładnie przyjrzeć tym moim zdaniem ,,PASEROM,, którzy tylko udają że niby wszystko w porządku bo przecież spisali z dowodu. To plaga złodziejstwa - powinien być zakaz skupowania wszelkiego orynnowania, tylko za pisemna zgodą, np. Policji Wiecie ile szkody wyrządza taki złodziej, czasami wielokrotnie więcej niż jest wara ta przysłowiowa ,,rynna,,
~zlomiarz do stiven 22-03-2007 17:57
Pod pacha mial wlosy.
~Krzysiol 22-03-2007 21:43
Zibiju w KAŻDYM skupie złomu żeby sprzedać metal kolorowy trzeba wylegitymować się dowodem osobistym (może byc tymczasowy dla nastolatków). Przy skupie skupujący ma obowiązek wyogólnić co zostaje sprzedawane. (w tym wypadku tylko rynna) Fakt, robią i takie przekręty, że tną całą rynnę na małe kawałki i sprzedają jako miedziane blaszki. Jak ktoś jest młodociany zawsze może umówić się z jakimś innym żulem - tyle że dorosłym, że ten sprzeda jego metal, a sam dostanie z tego tytułu jakąś część pieniędzy za pocięta rynnę.
~Okrs 22-03-2007 22:46
hahaha mocne hahahaha xD ale czemu mnie zatrzymali/..../ lufke do hery nioslem!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group