Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6455
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Małolaci katami i ofiarami

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 13 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 14 lutego 2006, 17:08
Autor: TEJO
Coraz więcej nieletnich przestępców wpada w ręce policji. Ostatnio stróże prawa zatrzymali 17-latka z Kędzierzyna Koźla, który z rówieśnikiem okradł i pobił 49-letnią kobietę. Niepełnoletni także padają ofiarami starszych bandytów.

Do przestępstwa doszło w grudniu ubiegłego roku, ale nieletni bandzior dopiero niedawno temu został złapany. Jest wychowankiem Pogotowia Opiekuńczego w Kędzierzynie Koźlu.

Kiedy przebywał w Jeleniej Górze, na ulicy Jana Pawła II zaatakował wspólnie z rówieśnikiem 49-letnią kobietę. Młodzi bandyci pobili ją i ukradli torebkę, w której było 150 zł, dokumenty, karty bankomatowi oraz inne przedmioty.
Nastoletni przestępca przyznał się do winy. Za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Jego kompana poszukuje policja.

To nie jedyny przypadek popełnienia przestępstwa przez małolatów.

Ostatnio szesnastolatek, który odbywał staż w jednej z jeleniogórskich kwiaciarni, wyrobił fałszywe świadectwa pracy swoim starszym kolegom. Na ich podstawie wyłudzili z salonów sprzedaży telefony komórkowe w promocyjnej cenie.

Ale i sami nastolatkowie bywają ofiarami przemocy ze strony niewiele starszych. W niedzielę po pościgu policja złapała 19-latka z Jeleniej Góry, który z poszukiwanym przez policję mężczyzną, pobił szesnastolatka. Chłopak doznał stłuczenia głowy i obrażeń twarzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~jur 14-02-2006 7:56
Taka mała wsza napadnie i obrabuje kobietę i jak się uda to policja go zatrzyma a jak stwierdzono w artykule "odpowie on przed Sądem dla Nieletnich" No i co sędzia zrobi mu "nu nu" i na tym sprawa się zakończy. No nie przepraszam może on dostać kuratora lub w najgorszym razie pobyt w zakładzie poprawczym ale to też nie takie łatwe ponieważ trzeba czekać na miejsce w takim zakładzie a może to trwać miesiącami.
~Jeleniogórzanin 14-02-2006 8:59
takich małolatów do wiezienia!
~Alina A 14-02-2006 12:14
wsza.... te szesnastolatki wygladaja jak rasowe bandziory... potwornosc... tego nie bylo dawniej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group