Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6049
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mali studenci w Rzemiosłach

Sobota, 10 maja 2014, 7:29
Aktualizacja: 7:31
Autor: Tomasz Taf/ Ernest Grzeszczakowski
Jelenia Góra: Mali studenci w Rzemiosłach
Fot. Tomasz Taf/ Ernest Grzeszczakowski
Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych gościł studentów Uniwersytetu Dziecięcego. W projekcie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych nr 1 i 2 z Kowar, Gimnazjum w Kowarach oraz jako jedyna szkoła jeleniogórska – Gimnazjum w ''Rzemiosłach''.

Zajęcia odbyły się w pracowniach rękodzieła artystycznego pod opieką nauczycielki Beaty Mazur. Młodzi studenci podzieleni na trzy grupy mogli zapoznać się z urządzeniami i technikami, które na co dzień są dla większości niedostępne. Nauczyciele: Ewa Helik, Ryszard Dudek i Przemysław Niedbalski pokazywali, jak pracować z wyrzynarką, wypalarką do drewna oraz pirografem. Dodatkowo uczniowie posługiwali się kalką, dłutami oraz akrylowymi farbami. Owocami tej pracy były urokliwe żabki, kotki, krówki, a nawet pejzaże.

- Na zajęcia do tej szkoły uczniowie przyjeżdżają niezwykle chętnie, nie tylko dlatego, że swoje dzieła mogą zabrać ze sobą, ale przede wszystkim dlatego, że mogą rozwijać swoje artystyczne zdolności, a efekty ich pracy są widoczne od razu – mówili organizatorzy.

W tym roku warsztaty z młodymi studentami odbywały się także w Uniwersytecie Ekonomicznym oraz w Centrum Edukacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group