Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 10360
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mali przedsiębiorcy

Sobota, 25 maja 2019, 8:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 maja 2019, 6:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mali przedsiębiorcy
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego rozstrzygnęła pilotażowy projekt Akademii Przedsiębiorczości, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze. Młode rekiny biznesu zaskoczyły organizatorów pomysłowością i wszyscy zostali nagrodzeni. Jak przyznają organizatorzy, pomysł wypalił i kolejna edycja ma objąć większą liczbę placówek, również spoza stolicy Karkonoszy.

Podczas finałowego spotkania w SP 13 uczniowie prezentowali swoje pomysły na biznes, wraz z logo potencjalnej firmy.

Naszym pomysłem na biznes jest Komputerowy Świat i Historyczny. Firma będzie miała na celu opiekowanie się dziećmi i ich nauką przez zabawę. Będziemy organizować również kolonie - będziemy mieć sieć placówek w Polsce i Europie. Będziemy się reklamować przez internet i na billboardach - powiedział Roman Bartosiewicz, który swoją osobowością zachwycił organizatorów. - Żeby być przedsiębiorcą nie trzeba mieć biznesu, bo to również oszczędzanie i dobre rozdzielanie pieniędzy - to jest przedsiębiorczość - dodał.
Naszym pomysłem jest automyjnia "Pianka" - w logo ma srebrne błyszczące auto. Nasze wyobraźnie są cenne i drogocenne - powiedziała 8-letnia Amelka.

Organizatorzy po burzliwej naradzie wybrali zwycięski projekt, ale co ważne - każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Czynimy starania, żeby projekt był kontynuowany. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pilotażowego odcinka. Dzieci ze szkoły podstawowej to najbardziej wymagająca grupa - mówił Piotr Miedziński, prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, który uważa, że praktycznie każdy z prezentowanych pomysłów ma szansę na realizację.

Efektem dwumiesięcznych warsztatów jest chociażby podejście młodych ludzi do pieniędzy.

Informacje tu nabyte przenoszą do domu - pytają skąd się biorą pieniądze, jak się zarabia. Zaczynają oszczędzać, nie wydają od razu całego kieszonkowego na przyjemności - takie było też zamierzenie Akademii Przedsiębiorczości - dodał prezes KARR.

Zajęcia z najmłodszymi prowadzone były pod okiem Katarzyny Harbul-Bały z KARR, która dostrzega przemianę u dzieci.

Na pierwszych zajęciach chyba nie miały świadomości skąd są pieniądze - generalnie uważały, że z bankomatu i od rodziców z portfela. Teraz wiedzą skąd są pieniądze i zaczynają myśleć jak zaoszczędzone pieniądze wydać na coś większego, a może zainwestować. Pojęcia jak inwestycja, popyt i podaż już krążą w ich głowach i mam nadzieję, że za kilka lat eksplodują i założą własną firmę - mówiła K. Harbul-Bała, która chciałby, aby projekt rozrósł się na wiele placówek całego subregionu jeleniogórskiego, szczególnie z mniejszych miejscowości.

Dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 13 była pod wrażeniem efektów projektu. Dzieci doskonale radziły sobie ze stresem podczas wystąpień publicznych, wywiadów z dziennikarzami.

Moje serce ujęły deklaracje, że każda firma będzie w okolicach SP 13 - to świadczy o tym, że te dzieci naprawdę kochają naszą szkołę, są tutaj zżyte z tym środowiskiem - dodała Barbara Marszałek-Szurek.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
789
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group