Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8466
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mali pacjenci dziękują

Poniedziałek, 31 lipca 2006, 0:00
Autor: LER
Jelenia Góra: Mali pacjenci dziękują
Fot. LER
– To wszystko jest wesołe i kolorowe – mówi ośmioletni Piotruś, który przez kilkanaście dni towarzyszył artystom przy malowaniu świetlicy oddziału pediatrycznego w jeleniogórskim szpitalu.

Obrazy na świetlicy to kontynuacja dzieła, które powstało 3 lata temu na korytarzu oddziału. Są tu morskie głębiny z rybami, skarbami, wyspą.

Prace są już ukończone, z czego cieszą się maluchy, artyści i pracownicy oddziału.
– Nie wiem jak dziękować – mówi Anna Sinica, pielęgniarka i prezes Stowarzyszenia pomocy Chorym Dzieciom.
– To wygląda naprawdę rewelacyjnie, wszyscy wspieraliśmy tu artystów. Dziękuję przede wszystkim w imieniu dzieci, swoim, a także pani ordynator oddziału Anny Podlachy i siostry oddziałowej Haliny Turskiej – dodała.

Stowarzyszenie w miarę potrzeby kupowało brakujące farby, a nawet organizowało ciepłe posiłki. Codziennie artystom towarzyszyli mali pacjenci, podpowiadali, co jeszcze powinno znaleźć się na ścianach, przynosili swoje rysunki.

Wśród nich był mały Piotruś, który w szpitalu przebywa tygodni. Narzekał na nudę, ale ożywił się, gdy pojawili się artyści. Z jego rysunków powstała mini galeria.

Kolejnym etapem będzie upiększenie jednej z izolatek. Już prawie we wszystkich znajdują się obrazy, które powstały 3 lata temu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group