Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14072
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mali artyści mówili wierszem o witaminkach

Środa, 7 marca 2018, 9:01
Aktualizacja: Czwartek, 8 marca 2018, 4:21
Autor: SP 2
Jelenia Góra: Mali artyści mówili wierszem o witaminkach
Fot. Użyczone/SP 2
W Książnicy Karkonoskiej odbył się wczoraj (6.03) międzyprzedszkolny konkurs recytatorski pt. „Owoce i warzywa w literaturze dziecięcej” w ramach VI edycji Marcowej Wierszolandii, której organizatorem od sześciu lat jest Miejskie Przedszkole Nr 2 w Jeleniej Górze.

Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do codziennego spożywania owoców i warzyw oraz prezentacja twórczości autorów, którzy w swym dorobku literackim opisują piękno i walory owoców i warzyw.

W konkursie wzięły udział dzieci z jeleniogórskich miejskich przedszkoli: 2,4,10,11,13,14, 19 i 27 w wieku 3-6 lat. Nauczyciele przygotowując dzieci do konkursu ambitnie potraktowali to wyzwanie. Były piękne stroje i wiersze, które ukazywały dobroczynny wpływ na zdrowie owoców i warzyw. Nie zabrakło także ciekawych zagadek, które odgadywała widownia i dyrektorzy przedszkoli za pomocą zmysłów: dotyku, smaku oraz węchu.

Występy młodych aktorów oceniało jury w składzie: przewodnicząca Rady Rodziców Adriana Berczuk i kierownik działu dziecięco-młodzieżowego Książnicy Karkonoskiej Krystyna Spólnik. Jury brało pod uwagę: pamięciowe opanowanie tekstu, sposób recytowania wiersza, ogólne wrażenie na scenie (strój, rekwizyty, mimika twarzy, gesty, ruch na scenie). Po długiej naradzie komisja konkursowa jednogłośnie stwierdziła, że wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, dlatego przyznało I miejsce wszystkim przedszkolakom.

Zaangażowanie i wytrwałość dzieci została nagrodzona dyplomami, upominkami w postaci owocowych balonów, książek, ale przede wszystkim gromkimi brawami pozostałych przedszkolaków oraz przedstawicieli Urzędu Miasta – zastępcę prezydenta Piotra Paczóskiego i naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Pawła Domagały.

Występy zakończone zostały wspólną degustacją owoców i warzyw. - Nasze dzieci nie tylko z wielkim smakiem zajadają dostarczane każdego dnia owoce i warzywa, ale po mistrzowsku recytują o nich wiersze. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy życząc dużo zdrowia, samych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą placówkę - podsumowała to wydarzenie Joanna Skoczek, dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group