Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7967
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Małe zainteresowanie spotkaniem z Beatą Kempą

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 9:26
Aktualizacja: Wtorek, 9 kwietnia 2019, 7:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Małe zainteresowanie spotkaniem z Beatą Kempą
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (7.04) w Jeleniej Górze gościła minister "bez teki", odpowiedzialna za pomoc humanitarną – Beata Kempa. Po mszy św. w Bazylice Mniejszej, numer dwa na liście Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego spotkała się z mieszkańcami w sali Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kopernika. Zainteresowanie było niewielkie...

Jak zaznaczył na wstępie senator Krzysztof Mróz, wizyta Beaty Kempy odbyła się na zaproszenie biura Radia Maryja.

W sobotę byłam w Bogatyni i Mirsku - to były bardzo dobre rozmowy. W Jeleniej Górze też będę rozmawiać o tym, że jako Polacy jesteśmy odsądzani od czci i wiary za to, że nie chcemy przyjmować uchodźców, sprzeciwiamy się przymusowej relokacji. Za kilka dni staniemy przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej za niewykonanie zobowiązania, które przyjęła na siebie Ewa Kopacz z poprzednim rządem - mówiła Beata Kempa.

Minister w Kancelarii Premiera zapewnia, że argumenty i sposób na ograniczenie migracji znajduje zrozumienie wśród innych krajów UE.

Na pomoc humanitarną i rozwojową Polska przeznaczyła w ubiegłym roku ponad 2,8 miliarda złotych. W 2012 roku liczba osób, które potrzebują bezpośredniej pomocy humanitarnej wyniosła 62 miliony, a w tej chwili jest to ponad 164 miliony ludzi - wyliczała B. Kempa, która podkreślała, że należy pomagać na miejscu. - W ten sposób jesteśmy o krok przed przemytnikami, bowiem to grupy przestępcze czerpią zyski z tej beznadziei - mówiła.
Nasza polityka będzie niezmienna, dopóki będziemy rządzić. Za kilkanaście lat ludność Afryki będzie stanowiła ponad 50 procent ludności świata, więc Europa dopiero stoi przed tym problemem. Europa będzie próbować leczyć skutki, albo rzeczywiście zajmie się przyczynami - dodała wiceprezes Solidarnej Polski, pochodząca z Sycowa.

W trakcie spotkania B. Kempa mówiła też o wartościach chrześcijańskich, instytucji rodziny.

Twoja reakcja na artykuł?

34
18%
Cieszy
0
0%
Hahaha
8
4%
Nudzi
3
2%
Smuci
29
16%
Złości
110
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (140)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group