Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4472
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Malarstwo Marka Ostoi–Ostaszewskiego w BWA

Czwartek, 16 kwietnia 2015, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: Manu
Jelenia Góra: Malarstwo Marka Ostoi–Ostaszewskiego w BWA
Fot. BWA
W piątek (17.04) o godz. 17.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych (przy ul. Długiej 1) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Marka Ostoi–Ostaszewskiego. Ekspozycja prezentować będzie obrazy z cyklów “Eschaton”, “Atman” i “Om” (oleje, gwasze, tempery) wykonane w latach 1982–2002. Wystawa potrwa do 22 maja.

- Zadaniem sztuki jest właśnie piękno a we wrodzonej ludzkiej tęsknocie do niego zawarta jest “tęsknota do Boga żywego, którego chwałę nasza dusza - jaźń dawno, dawno temu oglądała, przed swoim głębokim upadkiem z owego raju utraconego w niższy świat materii” - twierdzi Marek Ostoja-Ostaszewski. W swoim malarstwie dąży do wyrażenia “piękna metafizycznego”. Sposób w jaki je przedstawia jest wyrazem jego wewnętrznej konieczności.

Marek Ostoja-Ostaszewski (ur. 25 kwietnia 1944 r. we Lwowie) zajmuje się malarstwem. Brał udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w pracowni prof. Alfonsa Mazurkiewicza. W roku 1974 uzyskał dyplom z grafiki wydawniczej u doc. Macieja Urbańca i grafiki artystycznej u doc. Haliny Pawlikowskiej.

Wystawa realizowana dzięki wsparciu finansowemu Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group