Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 3274
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Makaronowe szaleństwo na Polanie Jakuszyckiej

Wtorek, 6 marca 2018, 7:56
Aktualizacja: Środa, 7 marca 2018, 8:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Makaronowe szaleństwo na Polanie Jakuszyckiej
Fot. Przemek Kaczałko
42. Bieg Piastów za nami. Święto miłośników aktywnego trybu życia na śniegu to nie tylko zmagania narciarzy. W tym roku partner organizatorów – Norweska Dolina – zaprosił uczestników i kibiców na Pasta Party z udziałem kucharzy znanych z programu MasterChef.

O wrażenia kulinarne miłośników białego szaleństwa zadbali: Teo Vafidis, Thierry Ayel, Krzysztof Gawlik, Paulina Lachkovič, Miloš Lachkovič, Mariusz Gachewicz i Magdalena Zdybowicz.

- Jestem pierwszy raz na Biegu Piastów – przyznała Marzena Mielczarek, partner biznesowy Norweskiej Doliny, dyrektor generalny. - Pasta Party to mój pomysł, ponieważ uważam, że paliwo jest najważniejsze. Życie mamy tylko jedno, kocham sport, kocham jedzenie i wiem, jak ważne jest to paliwo – przekonuje M. Mielczarek.

Impreza towarzysząca Biegowi Piastów była połączona z otwarciem nowej restauracji „Piąta Pora Roku”. - To wszystko pięknie się wpisuje w naszą filozofię – chcemy otworzyć Harvard Kulinarny, szkolić ludzi. Chcemy mieć stypendystów, płacić za naukę, ale mieć ludzi, którzy wiedzą, czego chcą. Szkolić ich będą ludzie, którzy pokochali kuchnię – powiedziała przedstawicielka Norweskiej Doliny.

Jak wyznała Marzena Mielczarek, sama pochodzi z Żywca, ale pokochała Szklarską Porębę. Na Pasta Party zaprosiła znanych z programu MasterChef kucharzy, których zna od wielu lat. - Oni kochają gotować i zaczęli wierzyć na nowo, że mają komu przekazywać wiedzę, którą zdobyli – dodała.

Każdego dnia mistrzowie kuchni szykowali po 200 kg makaronów w różnych kompozycjach. - W gotowaniu najważniejsze są trzy rzeczy: produkty regionalne, odpowiedni sprzęt i miłość do gotowania - podkreślał Teo Vafidis.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group