Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 3060
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Majówka ze zwierzakami pełna atrakcji

Sobota, 16 maja 2015, 15:15
Aktualizacja: Niedziela, 17 maja 2015, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Majówka ze zwierzakami pełna atrakcji
Fot. Przemek Kaczałko
Tegoroczną, XXIV edycję „Majówki ze zwierzakami” rozpoczęła parada jeleniogórskim deptakiem z udziałem przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w którą włączyli się mieszkańcy ze swoimi pupilami. W sobotnie (16.05) przedpołudnie barwną paradę, która przeszła ulicami: 1 Maja i Konopnickiej na Plac Ratuszowy poprowadzili przedstawiciele policji, straży miejskiej i GOPR–u.

- 24 lata organizujemy już „Majówkę ze zwierzakami”. Był to nasz pomysł, pierwszą robiliśmy w schronisku, gdzie byli tylko wolontariusze, kilku nauczycieli i jedna pani dyrektor. Rozrosło się to w taki sposób, że dzisiaj uczestniczy 570 dzieci ze wszystkich szkół i przedszkoli – powiedziała organizatorka Anna Ragiel.

Po dotarciu na miejsce i oficjalnym rozpoczęciu dzieci i młodzież rozpoczęły grę edukacyjną, w której na każdej ze stacji zdobywały punkty za wykonanie zadania, bądź poprawne odpowiedzi.
- Pytamy młodzież i przedszkolaków, co znaczy GOPR, a także o rolę zwierząt w akcjach ratowniczych. Młodzież wykazuje się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa w górach oraz o udziale psów w akcjach różnego rodzaju – powiedział Waldemar Bartnicki, ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR.

W organizację święta miłośników zwierząt włączył się Polski Związek Łowiecki, na którego stacji dzieci zdobywały kolejne punkty w grze edukacyjnej. Była również okazja posmakowania kuchni łowieckiej. - Częstujemy naszymi wyrobami kuchni myśliwskiej. Jest kiełbasa z dzika, szynka z dzika, chlebek, smalczyk z dzika i ogórek kiszony. Każdy, kto chce się poczęstować dostaje pytanie dotyczące łowiectwa i bez względu na to czy odpowie pozytywnie, czy nie, będzie mógł się poczęstować - mówił Marian Klasiński z zarządu okręgowego PZŁ w Jeleniej Górze.

- Świetnie się bawię, najbardziej podobało mi się chodzenie na czworaka przez przeszkody i tunel – stwierdził 8-letni Adaś. Kocham pieski, uwielbiam chodzić ze swoim na spacery i bawić się z nim – powiedziała 10-letnia Ania.

- To nie tylko edukacja i uczenie najmłodszych odpowiedzialności za swoje zwierzęta, ale również nawiązywanie przyjaźni między ludźmi. Wszystkie szkoły i przedszkola mogą zaprezentować swój program artystyczny - dodała A. Ragiel.

Na zakończenie imprezy zagrały dwa zespoły sygnalistów myśliwskich: Durlakowe Rogi z Kamiennej Góry i Odgłosy Kniei z wałbrzyskiego okręgu łowieckiego.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group