• Piątek, 19 lipca 2019
  • Godz. 3:35
  • Imieniny: Marcina, Wincentego, Wodzisława
  • Czytających: 2971
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Majówka ze zwierzakami pełna atrakcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 16 maja 2015, 15:15
Aktualizacja: Niedziela, 17 maja 2015, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Tegoroczną, XXIV edycję „Majówki ze zwierzakami” rozpoczęła parada jeleniogórskim deptakiem z udziałem przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w którą włączyli się mieszkańcy ze swoimi pupilami. W sobotnie (16.05) przedpołudnie barwną paradę, która przeszła ulicami: 1 Maja i Konopnickiej na Plac Ratuszowy poprowadzili przedstawiciele policji, straży miejskiej i GOPR–u.

- 24 lata organizujemy już „Majówkę ze zwierzakami”. Był to nasz pomysł, pierwszą robiliśmy w schronisku, gdzie byli tylko wolontariusze, kilku nauczycieli i jedna pani dyrektor. Rozrosło się to w taki sposób, że dzisiaj uczestniczy 570 dzieci ze wszystkich szkół i przedszkoli – powiedziała organizatorka Anna Ragiel.

Po dotarciu na miejsce i oficjalnym rozpoczęciu dzieci i młodzież rozpoczęły grę edukacyjną, w której na każdej ze stacji zdobywały punkty za wykonanie zadania, bądź poprawne odpowiedzi.
- Pytamy młodzież i przedszkolaków, co znaczy GOPR, a także o rolę zwierząt w akcjach ratowniczych. Młodzież wykazuje się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa w górach oraz o udziale psów w akcjach różnego rodzaju – powiedział Waldemar Bartnicki, ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR.

W organizację święta miłośników zwierząt włączył się Polski Związek Łowiecki, na którego stacji dzieci zdobywały kolejne punkty w grze edukacyjnej. Była również okazja posmakowania kuchni łowieckiej. - Częstujemy naszymi wyrobami kuchni myśliwskiej. Jest kiełbasa z dzika, szynka z dzika, chlebek, smalczyk z dzika i ogórek kiszony. Każdy, kto chce się poczęstować dostaje pytanie dotyczące łowiectwa i bez względu na to czy odpowie pozytywnie, czy nie, będzie mógł się poczęstować - mówił Marian Klasiński z zarządu okręgowego PZŁ w Jeleniej Górze.

- Świetnie się bawię, najbardziej podobało mi się chodzenie na czworaka przez przeszkody i tunel – stwierdził 8-letni Adaś. Kocham pieski, uwielbiam chodzić ze swoim na spacery i bawić się z nim – powiedziała 10-letnia Ania.

- To nie tylko edukacja i uczenie najmłodszych odpowiedzialności za swoje zwierzęta, ale również nawiązywanie przyjaźni między ludźmi. Wszystkie szkoły i przedszkola mogą zaprezentować swój program artystyczny - dodała A. Ragiel.

Na zakończenie imprezy zagrały dwa zespoły sygnalistów myśliwskich: Durlakowe Rogi z Kamiennej Góry i Odgłosy Kniei z wałbrzyskiego okręgu łowieckiego.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Dostawca 16-05-2015 17:31
Wiktor coś nie widzę cię na zdjęciach ale nie martw się jutro będziesz na zdjęciach z wędkowania
~ 16-05-2015 18:00
I co myśliwi robili za miłośników zwierząt?
~ona 16-05-2015 18:27
a gdzie te zwierzeta?????chcialam je poogladac??
~kk 16-05-2015 18:36
a piesków jak na lekarstwo impreza dla tych pajaców z wyzyn a cholata na placyk po imprezie na placu gril na spółdzielczej u piesków dla swity tak swietuje peło dlaczego nie ma zdjec ze spółdzielczej
~jano 16-05-2015 19:49
Witajcie ślepe ... ! Tableteczek dzisiaj nie zażyliście? Popsuł się wzrok? A jakie fotki chciałeś widzieć, zboczku? Może dla ciebie dzieciaki miały tańczyć na rurze? Przykre... Pedzie siedzą w domciu i czekają na trzęsienie Ziemi...Nie nastąpi.Włączcie cymbały optymizm ,może nawet włączcie się do zabawy a była naprawdę warto . Dziekujemy pięknie organizatorom ,młodzieży szkolnej i przedszkolakom,organizacjom wspierającym , służbom i redaktorowi za zdjęcia oddające klimat imprezy,także panu Bogu za słoneczną pogodę .Do zobaczenia za rok na XXV Majówce ze zwierzętami
~AaaaaaA 16-05-2015 20:04
Grupka lokalnych polityków się promuje, kosztem dzieciaków z przedszkoli i podstawówek. Przewodnicząca komisji oświaty imprezę organizuje to trzeba szkołę pokazać.
~jaaa 16-05-2015 20:45
i co to za majówka,gdzie te zwierzaki?no chyba ze na scenie stare lamusy uwazani sa za stado baranow ;)
~bajbuza 16-05-2015 21:15
szynka ,kiełbasa i smalczyk z DZIKA ! wypisz wymaluj MIŁOŚNICY zwierząt
~aBC 16-05-2015 21:55
Akcja może i fajna dzieci czegoś się dowiedziały , ale czy ten Bidul na Spółdzielczej dzięki temu coś zyskał np finansowo i poprawią się dzięki tej akcji warunki w jakich przebywają te bezdomne biedaki to śmie wątpić .
~darojg 16-05-2015 23:00
Jeleniogóskie miedia ! WTSYD! dzisiaj pożegnaliśmy jedną z najbardziej zasłużonych jeleniogórzanek! Panią IZABELĘ BARCZYK. Panią doktor nauk medycznych. długoletnią ordynator okulistyki w szpitalu cieplickim. Twórczynię pierwszej w Polsce prywatnej kliniki okulistycznej " Wzrok". Lekarki , która zawsze miała czas dla pacjenta. Uratowała wzrok niejednemu jeleniogórzaninowi. Czesć jej pamięci!
~ 17-05-2015 4:09
Była kiełbasa z dzika,to dlaczego nie było pieczonego psa?
~ 17-05-2015 6:43
Myśliwi ciągle bredza że mięso z dzika zdrowe a dzik jak świnia i padline i odchody też polyka i dwa większość mysliwych jest otyla a peprza że dbają o zdrowie myśliwy najczęściej jest to zakompleksiony ludek który jak sobie strzeli uważa że staje się twardym mężczyzna myśliwi w większości to psychologiczne wraki albo cioty
~nauczyciel 17-05-2015 12:46
Każdego roku uczestniczę z uczniami mojej szkoły w Majówce, zawsze dzieci są zadowolone, od dwóch lat bierzemy udział w grze edukacyjnej , podczas której dzieci oprócz punktów zdobywają różne gadżety, co bardzo je cieszy. Świetne czapeczki dla dzieciaków i lody w tym roku były przyjemnym dodatkiem dla młodych wielbicieli zwierząt.Rodzice również nas wspierają i dziękuję im bardzo za pomoc w transporcie naszych plakatów i emblematu szkoły. Zatem dziękujemy organizatorom za tegoroczną imprezę!
~ 17-05-2015 23:34
Organizatorzy Majówki ze zwierzakami, po co ten spęd i pokazówka na Placu Ratuszowym, zaproście na Spółdzielczą niech wszyscy zobaczą w jakich warunkach przebywają tam zwierzęta.
~xx23 18-05-2015 10:45
A gdzie zwierzęta skoro majowka ze zwierzętami i po ch...a tyle fotek aż 148 tylko jakies dzieciaczki Paniusie a zero zwierząt nie sztuka wypstrykac gownianych fotkę tylko zrobić mniej a dotyczące tematu
~Jeleniogórzanka 18-05-2015 11:49
Szkoda,ze z tej okazji nikt nie POMYŚLAŁ aby zabrać na spacer piesków ze schroniska... może powinniśmy się i tym zajać...aby zapomniane pieski również miały RADOCHĘ takiej corocznej MAJÓWKI ZE ZWIERZETAMI !?! tak już się dzieje w innych miastach w Polsce !!!
~jano 20-05-2015 15:31
Pieski ze schroniska to zwierzęta chore,żle traktowane przez swoich,,przyjaciół zwierząt" dlatego spacer z nimi wśród tłumu to przedsięwzięcie bardzo ryzykowne.Kto jest aż tak głupi aby tego nie rozumieć .W takim przemarszu wg.mnie mogą uczestniczyć jedynie bardzo spokojne zwierzęta,obyte z taką sytuacją Drodzy onaniści ! Zastanówcie się czy warto idiotycznie komentować ,czy wystarczy puścić bąka dla poprawienia samopoczucia
~ 21-05-2015 23:35
To puść sobie bąka, nawet dwa, ulżyj i nie obrażaj innych.
~ 9-08-2015 14:34
jedna z zapytanych przez dziennikarke osob jakias taka nietomna albo sie napilaa albo zjadl za duzo bo jej wypowiedz to żenada bo kto tak mowi :- , znajomosciom ," oraz- ,,takich ogólna wiedzom "a takze ,, muszom nad pewne pytanie"- no, no oby takim, , mówcom" byc to trzeba nielada znajomosci jezyka polskiego- nauki i oczytania-
~ 9-08-2015 14:39
ktos z forumowiczow pyta gdzie zwierzeta - ano jedna pijana swinia w caly czas sie petała po placu i udawala waznego dzialacza

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group