Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6731
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Majówka ze zwierzakami już jutro. Będzie się działo!

Piątek, 15 maja 2015, 8:02
Aktualizacja: Sobota, 16 maja 2015, 8:43
Autor: Angela
Jelenia Góra: Majówka ze zwierzakami już jutro. Będzie się działo!
Fot. Archiwum
W sobotę (16.05) odbędzie się największa jeleniogórska impreza przyjaciół zwierząt – XXIV Majówka ze Zwierzakami! W tym roku podczas imprezy zaprezentują się wszystkie jeleniogórskie szkoły podstawowe, które wystąpią na Placu Ratuszowym. Osiem jeleniogórskich przedszkoli weźmie natomiast udział w grze edukacyjnej. Wszystkich mieszkańców wraz z ich pupilami organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy i przemarszu w barwnej paradzie, która o godz. 10.00 wyruszy z placu przy Kościele Łaski (d. Garnizonowy).

Łącznie we wspólnej zabawie weźmie udział około pół tysiąca dzieci. – Jest to nauka szacunku do zwierząt i przyrody poprzez zabawę – mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, organizator. – Wszystkie dzieci otrzymają piękne koszulki i czapeczki z nadrukowanymi odblaskowymi łapkami. Dodatkowo rozdamy kalendarze, w których swoją działalność prezentują uczniowie jeleniogórskiej szkoły specjalnej, a także rozdane zostaną publikacje edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego – dodaje radna Anna Ragiel.

W tym roku w komitecie organizacyjnym imprezy – poza organizatorami głównymi: Anną i Eugeniuszem Ragiel - znaleźli się: Małgorzata Wrotniewska, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 27 w Jeleniej Górze, Jacek Falkenberg z Karkonoskiej Grupy GOPR oraz Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Do organizacji imprezy włączyło się aż 20 różnych instytucji, w tym Polski Związek Łowiecki.

– Włączając się do tej imprezy chcemy pokazać czym naprawdę się zajmujemy – mówi Jan Rokosz, przedstawiciel komisji kultury, etyki i promocji łowiectwa przy zarządzie okręgowym w Jeleniej Górze. – Naszym głównym zadaniem jest bowiem ochrona zwierząt oraz edukacja. Wielu uważa, że zajmujemy się tylko polowaniem, a to nie jest prawda – dodał.

Paradę, która przejdzie ul. 1 Maja i Konopnickiej, poprowadzą przedstawiciele policji, straży miejskiej i GOPR-u. Następnie uczniowie szkół podstawowych będą występować na scenie, a jeleniogórskie przedszkolaki wezmą udział w grze edukacyjnej.

– Na pomysł zorganizowania gry edukacyjnej wpadliśmy w minionym roku. Polega ona na tym, że wszystkie podmioty biorące udział w imprezie przygotowują zestawy pytań teoretycznych i praktycznych – wyjaśnia Jacek Falkenberg. – Zadania teoretyczne są dla przedszkolaków, a praktyczne dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Każdy uczestnik musi przejść przez wszystkie stanowiska, odpowiedzieć na pytania i wykonać wszystkie zadania, za które otrzyma punkty. Dużą atrakcją będzie pokaz tresury psów (w godz. 13.00 – 13.30), który w tym roku poprowadzą instruktorzy z Ośrodka Szkolenia Psów z Lubania – dodaje ratownik GOPR.

Na finał imprezy zagrają dwa zespoły sygnalistów myśliwskich: Durlakowe Roki z Kamiennej Góry (zespół powstał w latach 2006-2007) i Odgłosy Kniei z wałbrzyskiego okręgu łowieckiego. Oba zespoły koncertują w całej Polsce, a ostatnio można je było usłyszeć w Operze Wrocławskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group