Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Majówka w Kowarach pełna atrakcji

Poniedziałek, 2 maja 2016, 8:05
Aktualizacja: Wtorek, 3 maja 2016, 9:06
Autor: Martyna Korcala
Kowary: Majówka w Kowarach pełna atrakcji
Fot. Mark Mościcki
W sobotę (30.04) była rekonstrukcja historyczna pt. "Pogoń za złotem – Bitwa o Schmiedeberg" w ramach Rajdu Arado. Na starówce pojawiły się „wojska amerykańskie i niemieckie”, walczące o ukryte w Urzędzie Miasta kosztowności.

Po zakończeniu pokazu batalistycznego można było obejrzeć z bliska umundurowanie, pojazdy oraz wyposażenie jednostek wojskowych z okresu II wojny światowej.

- Ta impreza oprócz tego, że jest dla publiczności, jest robiona głównie z naciskiem na dobrą rozrywkę też dla nas i to jest chyba element, który najbardziej skupia nas wokół Arado - powiedzieli „źołnierze” uczestniczący w rekonstrukcji: Jakub Huzior, Michał Kosmala i Marcin Wieloch.

Wyjaśnili również, jak dostać się do takiej grupy. - Osoba, która chce się do jakiejkolwiek grupy lub stowarzyszenia historycznego zapisać, nie musi kupować munduru, hełmu i broni. Pierwsze co musi zdobyć to wiedza, ponieważ jesteśmy w stanie dopuścić pewnie braki mundurowe, ale nie brak wiedzy – usłyszeliśmy.

Tego samego dnia kowarzanie mogli zobaczyć jeszcze jedną mniejszą rekonstrukcję. "Złota drezyna" - inscenizacja przygotowana przez Kolej Karkonoską również cieszyła się sporym zainteresowaniem. Oprócz podziwiania skarbów, które Niemcy próbowali wywieźć, była możliwość przejechania się tym pojazdem.

Natomiast wczoraj (1.05) mieszkańcy mogli rywalizować o Puchar Burmistrza Kowar w zawodach wędkarskich, a w godzinach przedpołudniowych każdy mógł znaleźć coś dla siebie na "Giełdzie Rozmaitości" gdzie nie zabrakło stoisk kowarskich szkół. W części artystycznej wystąpili: Kowarska Orkiestra Rozrywkowa, grupa taneczna Karoliny Szybiak, uczniowie SP1, SP3 i ZSO oraz zepół Mooroi i Lemoniada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group