Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6960
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Majówka na czterech łapach

Niedziela, 28 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 maja 2006, 17:13
Autor: Komar
Jelenia Góra: Majówka na czterech łapach
Fot. Arek, G. Bielewicz
Miłośnicy psów, kotów i innych zwierzaków, które żyją z ludźmi, już po raz piętnasty zebrali się na placu Ratuszowym podczas Majówki ze Zwierzętami. Zgromadzonej publiczności nie przeszkadzało zimno i pochmurna pogoda.

Majówkę tradycyjnie organizuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oraz Urząd Miejski w Jeleniej Górze. W tym roku przyłączyli się też młodzi działacze stowarzyszenia Wspólne Miasto.

Prezydent Józef Kusiak wyróżnił w ratuszu zasłużonych dla TOnZ-u oraz uczestników akcji „Suchy chleb ratunkiem dla zwierząt”. Przed południem właściciele czworonogów przeszli przez centrum miasta ze swoimi pupilami pod scenę ustawioną na placu ratuszowym.

Tam przez ponad godzinę odbywały się pokazy tresury psów Straży Granicznej oraz Straży Ochrony Kolei. Zwierzęta pokazywały, co może zrobić wyszkolony pies. Przechodziły przez rury, skakały przez przeszkody. Najbardziej widowiskowe były pokazy obezwładniania uzbrojonych przestępców. Psy błyskawicznie rozprawiały się z nimi, nawet jeśli jechali samochodem.
Wystąpili też młodzi zawodnicy jeleniogórskiego klubu judo w pokazie walk.

Spragnieni konnych przejażdżek mogli skorzystać z bryczki prowadzonej przez kowbojów z Western City w Ściegnach.
Na scenie licznie wystąpiła młodzież i dzieci w programach przygotowanych przez swoje nauczycieli. Dzieci to najczęściej uczestnicy akcji pomocy czworonogom w Schronisku dla Małych Zwierząt.

Pieniądze zebrane podczas majówki zostaną przeznaczone na wsparcie placówki, w której przybywa zwierząt. Na scenie zlicytowano kota i psa ze schroniska, które znalazły nowych opiekunów.
Majówkę zakończył występ jeleniogórskiego zespołu "Soft Light Fire".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group