Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6245
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Maja Włoszczowska w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Czwartek, 14 stycznia 2010, 9:18
Aktualizacja: 13:34
Autor: Karolina
Maja Włoszczowska na ulicach Jeleniej Góry – wrzesień 2008 rok.
Fot. tejo
Ta znana rowarzystka kilka dni temu odebrała dwie nagrody, które przyznano jej w ogólnopolskim i dolnośląskim plebiscycie. Od wtorku Maja Włoszczowska wraz z drużyną CCC Polkowice ostro trenują w mieście pod Szrenicą.

Maja znalazła się w dziesiątce Najlepszych Sportowców Polski w 75. Plebiscycie Przeglądu Sportowego oraz została wyróżniona w 57. Plebiscycie Gazety Wrocławskiej i Radia Wrocław na Najlepszego Sportowca Dolnego Śląska.

Obecnie drużyna CCC Polkowice przebywają na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. Dziewczyny można spotkać na Polanie Jakuszyckiej, gdzie biegają na nartach. Wczoraj trenowały też na krajowej trójce, w okolicach Piechowic i miasta pod Szrenicą. – Rozpoznaliśmy je po charakterystycznych pomarańczowych koszulkach. Jechało kilka zastępów rowerowych wzdłuż ulicy Jeleniogórskiej – powiedział miejscowy kierowca.

Poza treningami na świeżym powietrzu, Maja i jej koleżanki z drużyny ćwiczą na siłowni, pływają w basenie i relaksują się w saunie. Jeleniogórzanka zdobyła srebrny medal podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie i ma już na swoim koncie mistrzostwo Europy. Gospodarze miasta mają nadzieję, że treningi w specyficznym klimacie Szklarskiej Poręby przyczynią się do dalszych sportowych sukcesów Mai i całej drużyny CCC Polkowice.

Piękne tereny i doskonałe warunki do treningów w mieście pod Szrenicą przyciągają coraz więcej sportowców. Swoje zgrupowania organizowali tu piłkarze pierwszoligowych drużyn Ekstraklasy: Lecha Poznań i Zagłębia Lubin. Kilka lat temu Szklarską Porębę upodobali sobie także poznańscy rugbiści i wioślarze. Nie raz widziano tu chodziarza Roberta Korzeniowskiego, który w czasie swojej kariery sportowej trenował na górskich szlakach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~fan pszczółki mai 14-01-2010 14:53
dajcie spokój juz z tą Majką. Z całym szcunkiem dla jej wyczynów nie uważam, zby były tak wielkie, że trzeba pisać o jej pojawieniu się w Szklarskiej!!! Chyba mało kto jest tym zainteresowany.
~do fan 14-01-2010 17:48
No właśnie nidługo jak pszczółka maja puści bąka to będziecie pisać maja i maja juz mnie od tego maja głowa boli taka wspaniała jaest nasza maja
~Yogi do fan...... 15-01-2010 8:41
Zazdrośc to bardzo brzydka cecha, a jezeli wyczyny p Włoszczowskiej były ,, niezbyt wielkie" to dokonaj czegś równie małego. Jezeli potrafisz w miarę szybko składac literki to zawsze możesz ominąć artykuł, który Cię nie interesuje
~uyuy 16-01-2010 15:32
Ci którzy uprwaiają kolarstwo, na pewno sa tym zainteresowani, ze Maja trenuje w Szklarskiej :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group