Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2787
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Maja Włoszczowska w Szklarskiej Porębie

Czwartek, 14 stycznia 2010, 9:18
Aktualizacja: 13:34
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Maja Włoszczowska w Szklarskiej Porębie
Maja Włoszczowska na ulicach Jeleniej Góry – wrzesień 2008 rok.
Fot. tejo
Ta znana rowarzystka kilka dni temu odebrała dwie nagrody, które przyznano jej w ogólnopolskim i dolnośląskim plebiscycie. Od wtorku Maja Włoszczowska wraz z drużyną CCC Polkowice ostro trenują w mieście pod Szrenicą.

Maja znalazła się w dziesiątce Najlepszych Sportowców Polski w 75. Plebiscycie Przeglądu Sportowego oraz została wyróżniona w 57. Plebiscycie Gazety Wrocławskiej i Radia Wrocław na Najlepszego Sportowca Dolnego Śląska.

Obecnie drużyna CCC Polkowice przebywają na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. Dziewczyny można spotkać na Polanie Jakuszyckiej, gdzie biegają na nartach. Wczoraj trenowały też na krajowej trójce, w okolicach Piechowic i miasta pod Szrenicą. – Rozpoznaliśmy je po charakterystycznych pomarańczowych koszulkach. Jechało kilka zastępów rowerowych wzdłuż ulicy Jeleniogórskiej – powiedział miejscowy kierowca.

Poza treningami na świeżym powietrzu, Maja i jej koleżanki z drużyny ćwiczą na siłowni, pływają w basenie i relaksują się w saunie. Jeleniogórzanka zdobyła srebrny medal podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie i ma już na swoim koncie mistrzostwo Europy. Gospodarze miasta mają nadzieję, że treningi w specyficznym klimacie Szklarskiej Poręby przyczynią się do dalszych sportowych sukcesów Mai i całej drużyny CCC Polkowice.

Piękne tereny i doskonałe warunki do treningów w mieście pod Szrenicą przyciągają coraz więcej sportowców. Swoje zgrupowania organizowali tu piłkarze pierwszoligowych drużyn Ekstraklasy: Lecha Poznań i Zagłębia Lubin. Kilka lat temu Szklarską Porębę upodobali sobie także poznańscy rugbiści i wioślarze. Nie raz widziano tu chodziarza Roberta Korzeniowskiego, który w czasie swojej kariery sportowej trenował na górskich szlakach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1170
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group