Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7069
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Maja Włoszczowska uhonorowana Perłą Roku

Środa, 25 lutego 2009, 12:46
Aktualizacja: Czwartek, 26 lutego 2009, 7:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Maja Włoszczowska uhonorowana Perłą Roku
Fot. TEJO
Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu otrzyma zaszczytne wyróżnienie od Kapituły Wspólnego Miasta, która – spośród trzech kandydatów – właśnie tej kolarce po raz pierwszy przyznała Perłę Roku 2008. Nagroda będzie nadawana cyklicznie.

Poinformowali o tym dziś prezes Wspólnego Miasta Robert Prystrom i Leon Jaźwa, szef kapituły, która wczoraj zdecydowała o przyznaniu nagrody Włoszczowskiej. – To właśnie Maja przyczyniła się do największej promocji i rozsławienia miasta na świecie – usłyszeliśmy. Wspólne Miasto będzie dążyło do tego, aby – tak jak Wisłę kojarzy się z Adamem Małyszem – tak Jelenią Górę wiązano z Mają Włoszczowską. – Tu trenowała, chodziła do szkoły, tu wraca. Dlatego Jelenia Góra to miasto Mai Włoszczowskiej – argumentuje Leon Jaźwa.

Kapituła rozważała jeszcze uhonorowanie Igora Kwiatkowskiego z kabaretu Paranienormalni za krytyczne i satyryczne spojrzenie na rzeczywistość, oraz Tomasza Strahla, profesora Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie, wirtuoza wiolonczeli. – To jeleniogórzanin, który swoją grą rozsławia miasto na estradach i filharmoniach w całej Europie.

Perła Roku to nagroda cykliczna, przyznawana wyróżniającym się osobowościom, które w sposób szczególny zasłużyły się dla miasta. Sama nagroda wykonana przez jeden z zakładów jubilerskich będzie w formie srebrnej muszli z prawdziwą perłą w środku. W kolejnych latach nagroda będzie miała inny kształt, aby była niepowtarzalna. Laureatka tegorocznej Perły otrzyma wyróżnienie podczas okolicznościowej gali, o której Wspólne Miasto jeszcze poinformuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group