Wałbrzych: Maja Włoszczowska nie zwalnia tempa

Poniedziałek, 19 lipca 2010, 11:56
Aktualizacja: 22:33
Autor: arec
Nie bez problemów rozegrano Mistrzostwa Polski Cross Country w Wałbrzychu. Padający w niedzielę deszcz kazał zmodyfikować trasy organizatorom zawodów. Tego dnia rywalizację kobiet w kategorii elita wygrała Maja Włoszczowska.

Z powodu padającego deszczu organizatorzy musieli zrezygnować z najbardziej stromych zjazdów i podjazdów, które stały się praktycznie nieprzejezdne.

Gdy rozpoczęła się rywalizacja kobiet w kategorii elita, deszcz przestał padać. Wyścig zdominowały zawodniczki CCC Polkowice. Jako pierwsza na mecie pojawiła się Maja Włoszczowska, która z czasem 1:30:02 czwarty raz z rzędu wywalczyła tytuł Mistrza Polski MTB. To już trzeci złoty medal utytułowanej zawodniczki w tym sezonie.

– Było ciężko, ale cieszę się z takiej pogody, ponieważ prawdopodobnie w takich warunkach będą rozegrane tegoroczne mistrzostwa świata. Na pierwszym okrążeniu było trudno, bo jechałyśmy w trójkę. Potem odjechałam i starałam się dojechać do mety swoim tempem, kontrolując sytuację. Jedynym minusem tej wymagającej, trudnej technicznie i godnej Mistrzostw Polski trasy, był nadmiar chodzenia, ale to wynikało z warunków pogodowych – powiedziała portalowi Wałbrzyszek.com Maja Włoszczowska.

Drugie miejsce zajęła Aleksandra Dawidowicz ze stratą 56 sekund do Mai. Trzecia była Anna Szafraniec. W rywalizacji mężczyzn w elicie najlepszy był Marek Galiński, który był lepszy o 1 minutę i 29 sekund od Marka Konwy.

W rywalizacji juniorów 9 miejsce zajął Michał Grynienko z Lechii Piechowice.