Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10408
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Mają marzenie: zostać policjantem

Piątek, 2 września 2011, 7:34
Aktualizacja: Sobota, 3 września 2011, 7:45
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Mają marzenie: zostać policjantem
Fot. Agrafka
43 uczniów, którzy chcą w przyszłości stać na straży prawa, rozpoczęło wczoraj naukę w dwóch klasach o nowym profilu policyjnym w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Podczas wczorajszego uroczystego otwarcia nowego roku szkolnego w piechowickim Zespole Szkół Technicznych i Licealnych zostało podpisane porozumienie o współpracy przez władze szkoły, przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a także Starostwa Powiatowego.

W czasach, gdy posiadanie studiów znaczy dla pracodawców coraz mniej, a liczy się doświadczenie i wiedza w konkretnym zawodzie, młodzież coraz częściej wybiera klasy o konkretnym profilu. W piechowickiej szkole powstał profil nietypowy: policyjny.

Dzięki temu po skończeniu nauki absolwenci będą mieli większe szanse, aby dostać się do szkoły policyjnej, a w przyszłości służyć w szeregach policji. Dodatkowe zajęcia, które będą prowadzone m.in. przez policjantów mają przygotować młodego człowieka do zdania testów będących przepustką do kształcenia w tym kierunku.

- Profil policyjny otworzyliśmy jako jedyna szkoła w regionie. Od razu cieszył się dużym zainteresowaniem. W klasach policyjnych uczniowie będą mieli zajęcia z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego, edukacji ogólno-policyjnej oraz z samoobrony i technik interwencyjnych. Oprócz tego będą rozszerzone przedmioty w ramach innowacji pedagogicznej, takie jak historia, WOS i wychowanie fizyczne. Program rozszerzony polega na tym, że np. w lekcję historii wdrożone zostaną zagadnienia związane z bezpieczeństwem publicznym i prawem. Przez rok czasu opracowywaliśmy program nauczania w tym profilu razem z jeleniogórskimi policjantami – powiedziała Dorota Sobczyńska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Uczniowie będą mieli rozszerzony program z wychowania fizycznego przez techniki interwencyjne i samoobronę, które poprowadzi funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji z Jeleniej Góry. Zaplanowano także zajęcia na basenie. Warto podkreślić, że uczniowie klasy policyjnej nie przechodzili żadnej selekcji sprawnościowej.

Młodzież z samorządu uczniowskiego przygotowała humorystyczny występ na temat pierwszych dni szkoły, aby przywitać nowych uczniów, którzy jako pierwsi podejmą naukę w klasie o profilu policyjnym.
- Wybrałem klasę policyjną ponieważ od zawsze było to moje marzenie, aby zostać policjantem i mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się je spełnić. Gdzieś tam w środku czuję, że jest to moje przeznaczenie, myślałem nawet, żeby pracować w wydziale kryminalnym, no ale wiadomo najpierw drogówka – powiedział Maciej Foitzik, z klasy policyjnej 1a ZSTiL.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group