Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8096
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Maj żegna rzęsistym deszczem

Niedziela, 31 maja 2009, 10:39
Aktualizacja: 12:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ REGION: Maj żegna rzęsistym deszczem
Kamienna w Piechowicach.
Fot. skubi
Pogodą pod psem kończy się drugi miesiąc wiosny. Padać będzie całą niedzielę – tak wynika z prognoz. Woda w rzekach przybiera, ale powódź nie grozi. Z powodu aury odwołano kilka zapowiadanych na dziś imprez.

Tak fatalnej końcówki maja mało kto się spodziewał po kilkunastu ciepłych i słonecznych dniach. A jednak: w Kotlinie Jeleniogórskiej osiadły chmury, z których leje i ma lać do końca dnia, chyba że nie sprawdzą się przewidywania meteorologów. Pogoda pokrzyżowała szyki organizatorom kilku imprez. Na kolejną niedzielę przeniesiono zapowiadany na dziś na podwórku Karkonoskiego Centrum Medycyny festyn „Zdrowy hip-hop”. Nie odbędzie się też piknik przy pałacu w Staniszowie.

Najbardziej obfita fala opadów przejdzie nad regionem w nocy. Wtedy też spodziewane są burze.
Mieszkańcy z niepokojem obserwują podnoszący się poziom wód w Kamiennej. Ale powodów do strachu nie ma. Powódź nam nie grozi dzięki ubiegłorocznemu pogłębieniu rzeki. Choć nie są wykluczone lokalne podtopienia.

Aura ma się poprawić jutro. Wyjrzy słońce i będzie trochę cieplej, jednak na powrót letnich temperatur trzeba będzie poczekać co najmniej do nadchodzącego weekendu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group