Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7352
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Magnesem miniatury

Wtorek, 4 maja 2010, 8:50
Aktualizacja: 8:52
Autor: Ania
KOWARY: Magnesem miniatury
Fot. Ania
Dziesięć tysięcy sześćset pięćdziesiąt osób, w tym przedstawiciele Kongregacji Kultu Bożego w Watykanie, którzy gościli w Jeleniej Górze, odwiedziło w ciągu minionych dni Park Miniatur Zabytków Dolnego Sląska w Kowarach.

W samą niedzielę, drugiego maja do parku miniatur przyjechało cztery tysiące sto pięćdziesiąt osób. W sobotę zaś dwa tysiące siedemset, a w poniedziałek trzy tysiące osiemset. Goście prócz już istniejących modeli mieli okazję zobaczyć także nowy: zamek z Vrchlabi, partnerskiego miasta Kowar.

Miniatura sztandarowego zabytku Vrchlabi ma być jednocześnie elementem zachęcającym turystów do zwiedzania Karkonoszy po obu stronach. Warto dodać, że w Parku Miniatur obsługa odbywa się również w języku czeskim.
Czesi mogą także nabyć przygotowane specjalnie dla nich ulotki i foldery. Jest to zdecydowanie ewenement na skalę Dolnego Śląska.

Turyści mogli zwiedzić także pracownię, w której powstają miniatury. Zobaczyli już najnowszy model, jakim jest misternie wykonana miniatura wrocławskiego ratusza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
2
Coraz lepiej
50%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
0%
Nie najlepiej
0%
Wciąż fatalnie
50%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group