Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2931
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Magnesem miniatury

Wtorek, 4 maja 2010, 8:50
Aktualizacja: 8:52
Autor: Ania
KOWARY: Magnesem miniatury
Fot. Ania
Dziesięć tysięcy sześćset pięćdziesiąt osób, w tym przedstawiciele Kongregacji Kultu Bożego w Watykanie, którzy gościli w Jeleniej Górze, odwiedziło w ciągu minionych dni Park Miniatur Zabytków Dolnego Sląska w Kowarach.

W samą niedzielę, drugiego maja do parku miniatur przyjechało cztery tysiące sto pięćdziesiąt osób. W sobotę zaś dwa tysiące siedemset, a w poniedziałek trzy tysiące osiemset. Goście prócz już istniejących modeli mieli okazję zobaczyć także nowy: zamek z Vrchlabi, partnerskiego miasta Kowar.

Miniatura sztandarowego zabytku Vrchlabi ma być jednocześnie elementem zachęcającym turystów do zwiedzania Karkonoszy po obu stronach. Warto dodać, że w Parku Miniatur obsługa odbywa się również w języku czeskim.
Czesi mogą także nabyć przygotowane specjalnie dla nich ulotki i foldery. Jest to zdecydowanie ewenement na skalę Dolnego Śląska.

Turyści mogli zwiedzić także pracownię, w której powstają miniatury. Zobaczyli już najnowszy model, jakim jest misternie wykonana miniatura wrocławskiego ratusza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group