Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7006
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Magiczne występy

Sobota, 1 lutego 2020, 10:05
Aktualizacja: Wtorek, 4 lutego 2020, 10:08
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Magiczne występy
Fot. Angelika Grzywacz– Dudek
Przedszkolaczki z ośmiu miejskich placówek wystąpiły na scenie Miejskiego Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze z przepięknym świątecznym repertuarem. Był to już XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek, na którym w tym roku po raz pierwszy pojawiły się dwulatki ze Żłobka Miejskiego. Nie zabrakło magicznych występów wokalnych i tanecznych, a całości dopełniły wprost anielskie stroje wykonawców.

Na scenie dzieci śpiewały popularne, stare polskie kolędy oraz nowe pastorałki czy piosenki bożonarodzeniowe. Były występy grupowe oraz solowe.

W tym roku prezentowały się dzieci w różnym wieku - od najmłodszych 2-latków ze żłobka, które pierwszy raz gościły na przeglądzie, po 6-latki z „zerówek” – relacjonuje Violetta Pyrzanowska, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze. - Bardzo nas cieszy, że mimo trzynastoletniej już tradycji, dzieci które przyjeżdżają na nasz Przegląd wciąż zaskakują nowymi, zupełnie nieznanymi utworami i ciekawymi aranżacjami popularnych kolęd i pastorałek – mówiła organizatorka Violetta Pyrzanowska.

Jako pierwsi wystąpili najmłodsi artyści – grupa „Pszczółek” ze Żłobka Miejskiego przygotowana przez: Joannę Frankiewicz, Małgorzatę Wróbel oraz Annę Wiśniewską. Maluchy zaprezentowały dwie pastorałki „Zostań Jezu mym braciszkiem” oraz „Pod choinką jest paczuszka mała”. Dwuletnie maluszki wspierane przez panie przedszkolanki świetnie poradziły sobie z tremą i świetnie czuły się w nowym miejscu dając pokaz swoich umiejętności połączonych z anielskim wyglądem.

Po nich na scenie pojawili się mali artyści z Miejskiego Przedszkola nr 27 „Okrąglaczek”. Grupa „Tęczowe nutki” pod kierunkiem Agaty Mazur zaśpiewały piosenki „Święta” i „Grudzień święta zapowiada”.
Grupa „Biedronek” i „Pszczółek” z Miejskiego Przedszkola nr 10 przygotowane przez: Lidię Mickiewicz i Beatę Kopę zaprezentowały kolędę ”Cicha noc” i „Gdy Pan Jezus się narodził”.

„Piernikową piosenkę” oraz kolędę „Gdy się Chrystus rodzi” przepięknie wyśpiewały pięciolatki z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 przygotowane przez: Jolantę Dubowik i Katarzynę Farbisz.

Przedstawienie muzyczne do kolędy „Cicha noc” oraz pastorałkę „Od serca do ucha” zaprezentowały przedszkolaki z „Kubusia Puchatka” przygotowane przez Iwonę Piasecką. Niczym zespół „Arka Noego” pastorałkę „Świeć gwiazdeczko” wykonały przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 przygotowane przez Agnieszkę Gurdziel oraz Marzenę Płachta. Połączone siły grupy „Tuptusiów” i „Motylków” z tego przedszkola zaśpiewały również pastorałkę „Bosy Pastuszek”.

Pięknie zaprezentowała się grupa „Motylków” Miejskiego Przedszkola nr 11 „Krasnala Hałabały” , która zaśpiewała pastorałki „Od serca do ucha” oraz „Kolędę na dzwonkach”. Przedszkolaki zostały przygotowane przez nauczycielki Monikę Marciniak i Agnieszkę Kołodziejską.

Miejskie Przedszkole nr 13 reprezentowały dziewczynki z grupy „Motylków”. Dzieci przygotowane przez Emilię Sztukowską i Justynę Kruczyńską zaśpiewały „Zostań Jezu mym braciszkiem” oraz „Gore gwiazda”.
Jako ostatnia na scenie wystąpiły 5- i 6-latki „Sówek” z Miejskiego Przedszkola nr 4. Gospodarze imprezy pod kierunkiem Kamili Kobiałki zaprezentowały dwa utwory „Bosy pastuszek” i „Mikołaj”.

Z niezwykłym ciepłem i energią uroczystość poprowadziła Wioletta Hejnosz, która nie szczędziła pochwał małym artystom. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczyła organizatorka imprezy - dyrektor Przedszkola nr 4 Violetta Pyrzanowska, której za zaangażowanie dziękowali przybyli goście: Barbara Parzymies z Kuratorium Oświaty w Jeleniej Górze, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej Anna Bałkowska, naczelnik Wydziału Edukacji UM Paweł Domagała i dyrektor Przedszkola nr 10 Bogumiła Lepieszo.

Przegląd Kolęd i Pastorałek pozwala na przedłużenie magicznej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, – powiedział na zakończenie imprezy Paweł Domagała, który podziękował dzieciom za przepiękne występy.
Do zobaczenia za rok – tymi słowami dyrektor przedszkola zakończyła XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Twoja reakcja na artykuł?

18
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group