• Niedziela, 17 listopada 2019
  • Godz. 6:10
  • Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety
  • Czytających: 1931
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Magiczne rejsy z „Przystani Café”

Wiadomości: JELENIA GÓRA CIEPLICE
Niedziela, 28 lutego 2010, 8:33
Aktualizacja: 8:40
Autor: maloemere
Fot. maloemere
Koncertem Szymona Zychowicza rozpoczęło wczoraj działalność nowe magiczne miejsce na kulturalnej mapie Jeleniej Góry: znajdująca się w Długim Domu w Cieplicach „Przystań Café”.

Utworzenie magicznego zakątka brzmiącego dobrą muzyką oraz innymi ciekawymi wydarzeniami, czyli kawiarenki „Przystań Café” to pomysł Cieplickiego Centrum Kultury „Przystań Twórcza”. Jej działalność zainaugurowano wczoraj koncertem znanego barda Szymona Zychowicza.

Ten pochodzący z Koszalina, ale związany z Krakowem, muzyk poeta, komponuje muzykę do wierszy znanych poetów a także do tekstów własnych. Występuje w Kabarecie Piwnica Pod Baranami. W Cieplicach wprowadził słuchaczy w kameralny, wręcz intymny nastrój swoich utworów.

Organizatorzy wykorzystali okazję, aby ogłosić wyniki konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w Cieplicach”. Laureatom – Mai Dusińskiej, Annie Soból, Natalii Ślusarskiej oraz Januszowi Krawczykowi – szefowa CCK Ewelina Marciniak wręczyła nagrody zapowiadając jednocześnie kolejną edycję zmagań z migawką, tym razem poświęconych wiośnie.

W kolejnym koncercie w Przystani Café wystąpią Paulina Kujawska i Tomasz Drabina (6 marca – o godz. 16). Na 10 kwietnia zapowiedziano recital Iwony Loranc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~z Cieplic 28-02-2010 9:51
Ciekawe kto za to wszystko zaplaci ? Lokal, etat, umowy o dzieło, itd. Kto wie ile wynosi budżet \\\\\\\"nowego magicznego miejsca kulturalnego na mapie Jeleniej Góry \\\\\\\" ? A może lepiej panie doktorze prezydencie załatć dziury na ulicach Cieplic ?
~Ciepliczanka 28-02-2010 10:31
Przynajmniej cos się w dzielnicy Jeleniej Góry dzieje. Obiecano nam aquapark, dom kultury ( w Gencjanie). Życze powodzenia Przystani Twórczej. Zarówno w organizacji koncertów, spotkań oraz kursów. Niestey mało kto wie co się dzieje w Przystani, strona i tych parę plakakatów to mało, a potencjał duży.
~~` 28-02-2010 11:31
30 osób na sali , to jakaś prywatka sponsorowana przez urząd miasta?
~clown 28-02-2010 13:07
Skoro sala nie mieści więcej, a miasto nie dało większej, to gdzie miało się to odbyć? Na dworze? hahahahaha! Pzdr dla wiecznie niezadowolonych- spędzających czas głównie przed komputerem :P
~ 28-02-2010 13:30
Za pieniądze podatnika jeleniogórskiego postawiono kolejną instytucje kultury, która powiela zadania dotychczas istniejących i na dodatek pokazuje tylko jedną, specyficzną estetykę. Czy zaproszą tam kogoś innego poza poetami śpiewajacymi - najbliższej estetyki dla wybranego kręgu znajomych Pani Dyrektor - również spiewającej poetki???
teessi 28-02-2010 20:11
Fajnie, że znów coś dzieje sie także w Cieplicach, zwłaszcza teraz, gdy Zdrojowy Teatr Animacji przez około dwa lata nie będzie tutaj nic wystawiał z powodu modernizacji swojej siedziby.
~Arek G. 28-02-2010 21:16
Nie do końca rozumiem wpis z godziny 13.30. Byłem Na Cieplickim Festiwalu Tańca - gdzie wystepowali wykonawcy związni z muzyką taneczną i grupy tancerzy, Na wiosne cieplicką Przystań zaprosiła COMĘ - jakoś nikt wtedy nie narzekał, że za dużo tańca, czy za dużo rocka w tej instytucji. Na Wiośnie cieplickiej Była muzyka Irlandzka, młode funky i blues... był wykonawca za wschodniej granicy, trochę egzotycznych brzmień, na koncertach promanadowych były covery starych polskich przebojów, muzyka grecka, coś z operetki, troche jazzu, trochę popu, zespół muzyki dawnej, tańczące dzieci... Czy ty na pewno byłeś/ albo byłas...(bo nie ma podpisu pod wpisem) na którymkolwiek z nich? Bo cos mi się nie wydaje...
~antykulturowcy 1-03-2010 7:44
Czyżby ludzka zawiśc się odezwała. Dajcie wiekszy lokal, który pomieści więcej ludzi. Rozpropagujcie. Wasz wielki mistrz organizacyjny Marcin N. jak załatwiał publikę, na intelektualne eventy? proste uczniów z bursy, studentów i znajomych. i było git teraz odbiera głosy w plebiscycie. Oczywiście byli też i chetni, ale to był promil. Ważne, że cokolwiek się dzieje w Jeleniej, a w szczególności w Cieplicach, gdzie repreznetujemy wobec kuracjuszy, turystów swoje mozliwości. Skoro festiwal światła był lekkim niewypałem, to róbmy coś innego. Mamy lokalne zespoły, podróżników. Tylko trzeba się odrobinę wysilic,a nie mielic to samo wciąż.
~AZO 3-03-2010 2:02
Bzdura!!! Przystań nie miała nic wspólnego z zaproszeniem zespołu COMA! Był to finał Ligi Rocka, a tym zajmuje się JCK. Wszystkie inicjatywy Przystani Twórczej, to eventy dla ludzi koło pięćdziesiątki. Prawda jest taka, że Obrembalski obiecywał centrum kultury, które miało stworzyć młodzieży cieplickiej alternatywę dla chlania w parku. Tym czasem, Pani Ewelina Marciniak robi wszystko pod swój własny prywatny gust. Jeszcze nigdy nie tak biednej Wiosny Cieplickiej. Jeden koncert na Placu Piastowskich kompletnie nieznanych szerszej publiczności zespołów, a reszta to jakieś smucenie po kościołach... Reggae'owa wiosna Cieplicka, to było na prawdę coś. Oprócz tego zawsze była jakaś mniejsza lub większa gwiazda pop, która zadowalała szerszą publiczność. Młodzież była zadowolona ludzie po czterdziestce też i było w miarę ok. Pojawiła się Przystań i wszystko poszło w piz.... i nie wróci dopóki nawiedzeni poeci będą zarządzać tego typu instytucjami. Tutaj potrzeba kogoś z otwartą głową, kogoś kto spojrzy na temat szerzej a nie będzie zaspokajał swoje osobiste zachcianki.
~Marc 5-03-2010 14:15
więc AZO do dzieła!!! Zrób koncert marzeń dla wszystkich!!! Widać, że nie bywasz na imprezach i nie wiesz co się dzieje... ...a tak na marginesie to z Ligą Rocka nie masz żadnej racji. Ale zawsze będą tacy, którzy napiszą "...że ta Kowalczyk jest słaba, bo dużo gada, a miała przywieźć przecież trzy złote medale", więc gościu - do pracy, ORGANIZUJ!!!
~Tomek 11-03-2010 11:03
AZO - lepiej sprawdź kto zaprosił COMę - bo robisz z siebie wariata. Coma była zaproszona przez Przystań. poza tym - wszyscy wiedzą jaki jest budżet Wiosny Cieplkickiej - i dlaczego nie ma wielkich gwiazd - takiego małego budżetu nie było już od wielu lat!!
~Tomek 11-03-2010 17:25
AZO - lepiej sprawdź kto zaprosił COMę - bo robisz z siebie wariata. Coma była zaproszona przez Przystań. poza tym - wszyscy wiedzą jaki jest budżet Wiosny Cieplkickiej - i dlaczego nie ma wielkich gwiazd - takiego małego budżetu nie było już od wielu lat!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group