Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8467
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kromnów: Magiczne dźwięki Okazjonalnej Orkiestry Prowincjonalnej

Środa, 25 kwietnia 2012, 7:24
Aktualizacja: 7:26
Autor: red
Kromnów: Magiczne dźwięki Okazjonalnej Orkiestry Prowincjonalnej
Fot. Jacek Jaśko – Dom Spotkań Kopaniec
Ogrom energii wypełnił Artystyczną Galerię Izerską, gdzie zagrała Okazjonalna Orkiestra Prowincjonalna. Sceniczna energia i poczucie humoru połączone z dźwiękami muzyki klasycznej nie pozostawiły nikogo obojętnym. Obok skrzypiec czy kontrabasu, które nikogo nie dziwiły pojawiły się takie „instrumenty”, jak... butelki po piwie wypełnione wodą, z których wydobywały się magiczne dźwięki.

Ten czteroosobowy zespół w składzie: Róża Wysocka, Ewa Antosik, Tomasz Kujawa i Tomasz Pierzchniak na co dzień grają w Filharmonii Dolnośląskiej, a zabawę z muzyką klasyczną poza jej murami rozpoczęli kilka lat temu w lubomierskiej Galerii za Miedzą. Tak bardzo spodobali się publiczności, że zaczęli grywać gościnnie w innych miejscach.
- W Kromnowie było naprawdę gorąco! To był pełen pasji i radości koncert na najwyższym poziomie. I chociaż Orkiestra nie pojawia się zbyt często na gościnnych występach to okazało się, że i tak jest dobrze znana publiczności. Na jej koncert do Artystycznej Galerii Izerskiej przybyło niemal 90 osób, które powitały zespół gromkimi oklaskami. Brawa zresztą rozlegały się co chwilę, bo występ był porywający. A układy choreograficzne w wykonaniu Ewy Antosik i Tomasza Pierzchniaka zachwyciły każdego. Czekamy na kolejne odsłony Orkiestry – mówi Violetta Pietrzak z Artystycznej Galerii Izerskiej.

Koncert Okazjonalnej Orkiestry Prowincjonalnej był drugim wydarzeniem z cyklu „Impresji Artystycznych” w
kromnowskiej Galerii, współfinansowanym w ramach wdrażania lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów objętych PROW na lata 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group