Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3133
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Magiczne Drzewo" woli mróz

Niedziela, 12 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:06
Autor: konrad
Jelenia Góra: "Magiczne Drzewo" woli mróz
Fot. Krzysiek
Ekipa filmowa telewizji polskiej, która od kilku dni nagrywa kolejny odcinek serii dla dzieci, „Magiczne Drzewo”, z niepokojem spogląda w niebo. Jak mówi Magdalena Gensler, kierownik produkcji, filmowcy przyjechali do Jeleniej Góry po śnieg i mróz.

Śnieg, mimo roztopów z połowy tygodnia, znów spadł. Gorzej z mrozem. A ten potrzebny jest do scen na lodowisku, jakie ma powstać w parku Zdrojowym w Cieplicach. Wodę wyleją strażacy, ale do tego, żeby na zdjęcia powstało lodowisko, potrzebny jest mróz, chociaż kilka stopni poniżej zera.

Tymczasem aura robi psikusa i nad ranem jest minus 1, a w południe już 2-3 stopnie powyżej zera. Ekipa filmowa na razie kręci sceny, do których lód nie jest potrzebny, większość z nich w centrum Jeleniej Góry. Ostatnio na rogu ulicy Bankowej i Matejki.

Ten odcinek, który tak jak pozostałe trwać będzie około 25 minut, w całości dzieje się w naszym mieście. To od wielu lat pierwszy film telewizyjny, którego tłem będzie Jelenia Góra.

Odcinek kręcony w stolicy Karkonoszy to szósta cześć serii i opowiada o magicznych butach, zrobionych z drewna pochodzącego z owego magicznego drzewa. W jednej z głównych ról występuje znany aktor młodego pokolenia, Borys Szyc.

W tym roku powstaną prawdopodobnie jeszcze trzy odcinki, a cała seria będzie liczyć 13 odcinków. Pewnie z takiego magicznego drzewa dałoby się wyrzeźbić dużo więcej przedmiotów, ale budżetu telewizji nie da się powiększyć żadnym magicznym zabiegiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group