Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7207
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Magia wspomnień na giełdzie

Niedziela, 25 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 25 czerwca 2006, 19:02
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Magia wspomnień na giełdzie
Fot. Arek
Zabytkowe naczynia, dawne przedmioty, pocztówki, książki i wiele innych zbiorów można było zobaczyć i kupić podczas ósmej edycji Giełdy Kolekcjonerskiej. Imprezę, która cieszy się coraz większym powodzeniem, zorganizowało w swoich ogrodach Muzeum Karkonoskie.

Obok wrześniowego Jarmarku Staroci i Osobliwości, giełda jest ważnym wydarzeniem dla zbieraczy pamiątek z Jeleniej Góry i okolic.
Można było przy okazji nabyć album „Jelenia Góra na dawnych widokówkach – historia obrazem pisana”, autorstwa Zbigniewa Janca i Ivo Łaborewicza. To wydawnictwo poświęcone jest starym pocztówkom i ich opisom. rarytas nie tylko dla kolekcjonerów.

Na giełdzie nie zabrakło też przedmiotów różnych: od stosu starych naczyń szklanych, po dawne monety i banknoty. Pojawiły się nawet stuzłotówki z wizerunkiem Waryńskiego pochodzące z czasów PRL.
W kolekcjach kart magnetycznych do telefonicznych automatów przebierali znawcy tej tematyki. Były też egzemplarze dawnej broni białej. Zauważyliśmy również pokaźną kolekcję orderów ze Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Ceny – jak to na giełdzie – różne, choć raczej wygórowane. W muzealnych ogrodach pojawili się także Niemcy. Przy wycenianiu oferty brano pod uwagę ich obecność. Ale potargować się zawsze można było.
Niektórzy wystawcy nie pozwalali fotografować swoich zbiorów. Obawiali się, że ich kolekcje zostaną rozpowszechnione przez internet i będą mieli kłopot ze sprzedażą. Nie chcieli zatem darmowej reklamy.

Impreza udana, choć zarówno wystawcy, jak i goście narzekali na upał, który doskwierał mimo cienia drzew rosnących w muzealnym ogrodzie. W ubiegłym roku wszyscy psioczyli na zimno i deszcz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group