Czwartek, 29 lipca
Imieniny: Marty, Olafa
Czytających: 6528
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Madame de Sade na koniec tygodnia w Norwidzie

Środa, 10 października 2012, 11:24
Aktualizacja: 11:26
Autor: org
Na przedstawienie Yukio Mishima “Madame de Sade” w reżyserii Krzysztofa Prusa zaprasza od czwartku do niedzieli (11–14 październik) o godz. 19.00 Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Na każdy z tych spektakli mamy po jednej, podwójnej wejściówce (do odbioru w kasie teatru na hasło „Jelonka.com” , na godzinę przed przedstawieniem, czyli od godz. 18.00).

Sześć kobiet i jeden, nieobecny na scenie, ale obecny w ich sercach mężczyzna – markiz de Sade, skazany na wieczne uwięzienie za sprawą własnej teściowej, pani de Montreuil. Żona de Sade’a, Renée, walcząc o względy męża, nie zawaha się wykorzystać swojej, podobnie jak ona zakochanej w markizie siostry, Anny. Rozgrywkom matki i dwóch córek przyglądają się poszukująca wciąż nowych doznań erotycznych hrabina de Saint-Fond, próbująca odnaleźć ukojenie w dewocji baronowa de Simiane, a także ukryta w cieniu arystokratek służąca Charlotta. To do niej należeć będzie przyszłość, bo oto zbliża się rewolucja, a wynaturzone – zdawałoby się – idee de Sade’a znajdują nowy kontekst…

„Madame de Sade” to nie tylko błyskotliwy dyskurs na temat dobra i zła, o prawie do swobody wyrażania uczuć i uleganiu im, ale też opowieść o erotyce, pięknie i brzydocie, o sile wyobraźni i niezłomności w obronie własnych przekonań, nawet wbrew obowiązującym normom obyczajowym i moralnym.


Scenografia: Marek Mikulski. Występują : Elwira Hamerska-Kijańska, Elżbieta Kosecka, Katarzyna Janekowicz, Iwona Lach, Anna Ludwicka, Małgorzata Osiej - Gadzina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group