Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 7185
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Ma być lepiej za rok

Piątek, 9 sierpnia 2019, 6:11
Aktualizacja: Sobota, 10 sierpnia 2019, 11:06
Autor: WAC
Mysłakowice: Ma być lepiej za rok
Fot. Czytelniczka
Trwają lato i znowu wraca temat zanieczyszczenia ściekami rzeki Łomnicy płynącej przez gminę Mysłakowice. Ścieki dostają się do wody z niewydajnej oczyszczalni w Mysłakowicach.

Tym razem zdjęcia pokazujące to zjawisko przysłała do naszej redakcji pani Anna (dane do wiadomości redakcji) z Mysłakowic.

To, co się dzieje woła o pomstę do nieba - mówi nasza Czytelniczka. - Zwłaszcza w czasie weekendów Łomnica bardziej przypomina szambo niż rzekę, w której kiedyś pływały pstrągi. Wraz z wodą płynie piana, której zapach przyprawia o mdłości. Kiedy to się wreszcie skończy?
Zdajemy sobie sprawę z sytuacji i w pełni rozumiemy irytację mieszkańców - mówi zastępca prezesa zarządu Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji Arkadiusz Gerono. - Jednak muszą się oni uzbroić jeszcze w trochę cierpliwości, gdyż realna szansa na zmianę tego stanu jest dopiero w przyszłym roku. Przypomnę, że po wielu perturbacjach ruszyła modernizacja oczyszczalni ścieków i po jej zakończeniu nie będzie już dochodzić do niekontrolowanych zrzutów nadmiaru osadów. Wykonawca inwestycji na jej zakończenie ma czas do 31 lipca 2020 roku, jednak być może uda mu się ukończyć ją nieco wcześniej. Obecnie na terenie oczyszczalni trwają prace przy remoncie pras do odwadniania osadów oraz przy reaktorze biologicznym.

Twoja reakcja na artykuł?

2
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
13
35%
Złości
21
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group