Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3259
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: M. Obrębalski w Chinach. Do inwestorów i z promocją

Wtorek, 7 września 2010, 12:50
Aktualizacja: 12:51
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: M. Obrębalski w Chinach. Do inwestorów i z promocją
Fot. TEJO/Archiwum
Prezentacja Jeleniej Góry oraz nawiązanie kontaktów z zagranicznymi inwestorami – to dwa główne cele wizyty prezydenta Jeleniej Góry, Marka Obrębalskiego w Chinach. Prezydent uczestniczy w Światowej Wystawie EXPO 2010 w Szanghaju oraz w Międzynarodowych Targach Inwestycyjnych w Xiamen.

Prezydent Jeleniej Góry do Chin wyjechał w minioną niedzielę (5.09), do stolicy Karkonoszy wróci 12 września br. Weźmie udział w oficjalnej wizycie przedstawicieli miast polskich i Ministerstwa Gospodarki na Światowej Wystawie EXPO 2010 w Szanghaju oraz na Międzynarodowych Targach Inwestycyjnych w Xiamen.

- Prezydent zabrał ze sobą prezentację multimedialną Jeleniej Góry, którą zaprezentuje na Wystawie EXPO 2010. Uczestnictwo w Międzynarodowych Targach Inwestycyjnych w Xiamen, na którym zaprezentowana zostanie oferta inwestycyjna naszego miasta, umożliwi Jeleniej Górze wypracowanie kontaktów z inwestorami z Chin. Cały pobyt z przejazdami oraz zakwaterowaniem zapewnia strona chińska, przelot i powrót do kraju finansuje natomiast polskie Ministerstwo Gospodarki – mówi Janusz Nagórny, doradca prezydenta Jeleniej Góry.

Jak podaje na swojej stronie internetowej Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Szanghaju, w tym roku w 119 dniu Wystawy Światowej polską ekspozycję odwiedził pięciomilionowy gość! Pawilon Polski plasuje się w czołówce najpopularniejszych na EXPO.

Każdego tygodnia w ramach promocji naszego kraju na Wystawie Światowej odbywają się koncerty, pokazy filmów, wystawy i seminaria. Przy okazji uroczystości poświęconych wizycie pięciomilionowego gościa Pawilon Polski odwiedziła też rekordowa liczba dziennikarzy. 30 sierpnia Pawilon Polski na szanghajskim EXPO odwiedziła Catherine Ashton, Wysoki Przedstawiciel Unii Europejskiej ds. Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa.

W wystawie EXPO 2010, która łącznie potrwa sześć miesięcy prezentowały się również m.in. Opole, Mazowsze, Kraków, Koszalin, Kielce czy Śląsk i wiele innych. Wystawa rozpoczęła się 1 maja i potrwa do 31 października br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group