Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 4145
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Łzy w butelce, czyli picie zabiera życie

Czwartek, 10 listopada 2011, 8:10
Aktualizacja: 10:50
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Łzy w butelce, czyli picie zabiera życie
Fot. Angela
Uczniowie jeleniogórskich szkół podstawowych poprzez rysunki starali się uświadomić starszym, dlaczego nie warto sięgać po alkohol i do czego prowadzi jego picie w nadmiernych ilościach. Wczoraj w jeleniogórskim ratuszu nagrodzono autorów najlepszych prac.

W konkursie zwyciężył Aleksander Kozłowski ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze. Narysował butelkę, a w niej łzy dzieci, które muszą żyć z rodzicami alkoholikami.
– Chciałem pokazać, że tam gdzie jest alkohol, tam są i łzy. Najczęściej są to łzy dzieci, które cierpią mając rodziców alkoholików – mówił Aleksander. Drugie miejsce zajęła Alicja Łasiewicka z „trójki”, a trzecie miejsce Aleksandra Kolo ze Szkoły Podstawowej nr 8.

Pozostali nagrodzeni to: Weronika Bryk z SP 15 (IV miejsce), Weronika Podróżek z SP nr 10 (V miejsce) oraz Maria Wiącek z SP nr 3 (miejsce VI). Wyróżnienia otrzymali: Wojciech Rybiński, Marcel Dawidowicz, Julia Dyrcz, Aleksandra Ratajczak, Dominika Chabros i Daria Chobry.

Organizatorami konkursu była straż miejska oraz Urząd Miasta w Jeleniej Górze.
– Co roku prowadzimy działania dotyczące zwalczania patologii na terenie miasta. Konkurs jest jednych z elementów tych działań, które bezpośrednio angażują młodych ludzi i wpływają na ich postrzeganie problemów. Poziom prac dotyczących konkursu „Bądź sobą - nie pij alkoholu był w tym roku bardzo wysoki, a młodzież szkolna wykazała się naprawdę przeróżnymi pomysłami – podkreślił Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Wszystkie nagrodzone prace zostaną wydrukowane w okolicznościowym kalendarzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group