Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 10326
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Łyse opony to śmierć

Sobota, 25 października 2008, 8:13
Aktualizacja: 19:46
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Łyse opony to śmierć
Fot. Ania
… pod takim hasłem na parkingu przy hipermarkecie Carrefour odbywała się piątkowa akcja Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy współpracy policji i straży miejskiej. Była to nie lada gratka dla kierowców, bowiem wśród uczestników rozlosowano nagrody, szczęściarze wygrali opony zimowe.

- To najwyższa pora, żeby przypomnieć kierowcom o zmianie ogumienia, bo skutki, jakie powoduje poślizg na łysych oponach, bywają tragiczne. Potwierdzają to firmy samochodowe, które zdecydowały się wesprzeć nas i zorganizowały „pokazówkę”, dzięki której mogliśmy zobaczyć na własne oczy, co może stać się z samochodem, jeżeli zapomnimy wymienić opony – mówi Roman Kuty, zastępca dyrektora WORD.

Zorganizowano również miasteczko ruchu drogowego, przeprowadzano pomiary bieżnika opon samochodowych, pokazano, jak prawidłowo założyć łańcuchy na opony.

Opony letnie powinniśmy wymienić na zimowe do 10 listopada. Nie należy z tym zwlekać, żeby uniknąć kolizji drogowej czy wypadku. – Koniec października i początek listopada to okres, w którym częściej zdarzają się kolizje i stłuczki, kierowcy najeżdżają sobie na tył samochodu, niektórzy kierowcy w wyniku poślizgu wjeżdżają do rowu, a jeszcze inni powodują groźne kolizje drogowe – mówi podinspektor Maciej Dyjach, naczelnik sekcji ruchu drogowego w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

- Dlatego też rozpoczęliśmy wzmożone kontrole drogowe, których celem jest sprawdzenie właściwej głębokości bieżnika, stan ogumienia oraz oświetlenia, równie ważnego w okresie jesienno zimowym – dodał podinsp. Dyjach. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na stan ogumienia do 10 grudnia, do kiedy potrwa akcja: „Łyse opony to śmierć”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
781
Tak, regularnie
23%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Czy taka hala będzie u nas?
 
Aktualności
Syreny w hołdzie koledze ze wschodniej granicy
 
Aktualności
Kawka u Boskich
 
Kultura
Festyn w Miłkowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group