Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9824
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Lwóweckie z poślizgiem, bo kotła brak

Czwartek, 10 września 2009, 7:57
Aktualizacja: 7:58
Autor: Angela
REGION: Lwóweckie z poślizgiem, bo kotła brak
Fot. .....
Mimo zakończenia wszystkich prac modernizacyjnych w Browarze Śląskim, smakosze piwa na degustację regionalnego napitku będą musieli jeszcze poczekać. Właściciele browaru mają bowiem problem ze znalezieniem kotła parowego, który miał dostarczyć kontrahent, ale się nie wywiązał.

Jak zapewnia Aleksander Wolak, prezes zarządu, Browar Śląski 1209 jest już niemal gotowy do uruchomienia produkcji. Jedyną przeszkodą do rozpoczęcia tego procesu jest tylko brak kotła parowego. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom piwo nie trafi więc do klientów we wrześniu, ani nawet w październiku.

– Obecnie intensywnie poszukujemy kotła parowego i po jego zamontowaniu rozpoczniemy gotowanie – mówi. Gotowy produkt powinien się pojawić około sześciu tygodni później. Pierwsze piwo trafi do gardeł piwoszy najwcześniej w listopadzie lub grudniu.

W ramach modernizacji Browaru Śląskiego 1209 wycięto ciągi rur ze stali czarnej, które zastąpiono rurami ze stali kwasoodpornej, zamontowano nową stację CIP do mycia urządzeń, wymieniono kotłownię z węglowej, na bardziej ekologiczną, olejowo-gazową.

Zmieniony też został sposób chłodzenia, zamiast wcześniej stosowanego amoniaku obecnie będzie do tego wykorzystywany freon. W związku z tym, że cały proces produkcji, jak i rozlewu będzie odbywał się na miejscu ustawiono też specjalistyczne maszyny, które umożliwią całkowitą produkcję na miejscu. Browar Śląski na początku planuje zatrudnić około dwadzieścia kilka osób, z czasem ta liczba ma wzrosnąć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
533
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
 
Aktualności
Pożegnanie motocyklisty
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group