Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7964
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Lwówecka „dwójka” w krajowej czołówce

Piątek, 25 czerwca 2010, 8:54
Aktualizacja: 8:54
Autor: KAM
REGION: Lwówecka „dwójka” w krajowej czołówce
Fot. Organizator
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim zdobyli wicemistrzostwo kraju w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno–Krajoznawczym.

Drużyna z „dwójki” reprezentowana była przez Martynę Cybulską, Wojciecha Łopato i Natalię Gorczycę. W konkursie rywalizowały ze sobą trzy osobowe drużyny w różnych kategoriach, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Każde województwo w Polsce reprezentowane było tylko przez najlepsze drużyny wyłonione we wcześniejszym etapie.

Turniej miał za zadanie wyłonić a zarazem sprawdzić wiedzę praktyczną i teoretyczną uczniów. Składał się on z kilku konkurencji między innymi z testów krajoznawczych o Polsce, turystycznych, z zakresu higieny i bezpieczeństwa wycieczek turystycznych, a nawet z przepisów ruchu drogowego.

Zadania praktyczne składały się z toru przeszkód, marszu na orientację i umiejętności posługiwania się apteczką – w tej konkurencji uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim okazali się najlepsi w Polsce. W ramach drugiej konkurencji – turystycznego ABC było m.in. rozpoznawanie roślin i zwierząt chronionych oraz zabytków, ocena odległości w terenie i pokonanie przeszkody terenowej. Sprawdzano także indywidualnie uprawnienia odznak turystycznych PTTK. W tej konkurencji nie miała sobie równych Natalia Gorczyca.

Uczniów przygotowywał Krzysztof Marecki, który opiekuje się Szkolnym Kołem Karjoznawczo-Turystycznym w SP Nr 2 w Lwówku Śląskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group