Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6295
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Luźne spotkanie Rafała Froni z młodzieżą

Piątek, 29 marca 2019, 7:26
Aktualizacja: Niedziela, 31 marca 2019, 6:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Luźne spotkanie Rafała Froni z młodzieżą
Fot. Przemek Kaczałko
Studenci oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy w większości wypełnili aulę Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, mieli okazję na luźne spotkanie z Rafałem Fronią – jeleniogórskim himalaistą, który ujawnił przed młodzieżą kulisy wyprawy w najwyższe góry świata. Było sympatycznie i zabawnie...

Rafał Fronia podkreślił, że WEZiT nie jest przypadkowym miejscem na spotkanie z nim, bowiem kierunki kształcenia (ekonomia, zarządzanie i turystyka) są nieodłączną częścią wypraw w góry.

Dla mnie turystyka jest wszystkim. 27 lat temu założyłem Wydawnictwo PLAN, które produkuje książki turystyczne, mapy, przewodniki, plany miast - to wszystko się zazębia. Studiowanie czegoś, za co człowiek musi płacić, czyli opanowanie umiejętności wypoczywania w terenie, zorganizowanie tego dla innych jest bardzo ważną dziedziną życia i cieszę się, że akurat tutaj odbyło się to spotkanie, a nie w szkole, która uczy czegoś, co byłoby mi zupełnie obce - powiedział Rafał Fronia, który podczas spotkania z młodzieżą opowiadał bardzo swobodnie zarówno o trudach podczas wypraw w Himalaje, jak i momentach rozluźnienia, które towarzyszą uczestnikom - szczególnie, gdy wyprawa jest tak medialna, jak pamiętna próba wejścia Polaków zimą na K2.

Gość jeleniogórskiego wydziału opowiadał też o swoich planach. Wkrótce premierę będzie mieć jego kolejna książka - "Rozmowa z górą", która będzie dotyczyć wyprawy na Manaslu. Ponadto zdradził zgromadzonym, że dojdzie do kolejnej polskiej próby zimowego wejścia na K2, co jeszcze żadnemu człowiekowi się nie udało. Wcześniej, bo w maju br. uda się na Nanda Devi East (Indie, 7434 m n.p.m.).

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group