Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3217
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Luzacy” w cudownym świecie 60. i 70–tych lat

Poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 8:13
Aktualizacja: 8:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Luzacy” w cudownym świecie 60. i 70–tych lat
Fot. TEJO
Popularne przeboje z epoki Gomułki i Gierka, wspominki obyczajów tamtych czasów okraszone dowcipem – to zaserwował kuracjuszom zespół Luzacy podczas niedzielnego koncertu promenadowego.

Luzacy mieli wystąpić 31 sierpnia, ale zamienili się z Karkonoskim Stompersami, którzy dixielandową muzyką zamkną tegoroczny sezon promenadowy w Cieplicach.

Tymczasem w niedzielę publiczność złożona głównie z ludzi, którzy w wyśpiewanym okresie przeżywali bujną młodość bawiła się przy hitach, które wciąż brzmią świeżo, zwłaszcza w wykonaniu Tadeusza Siwka i jego grupy przy akompaniamencie Romana Buczniewskiego.

Sam Tadeusz Siwek przejął też rolę konferansjera i wprowadził publikę w świat prywatek, wieczorków zapoznawczych i pożegnalnych oraz innych przejawów stadnego życia wczasowego i sanatoryjnego lat PRL, którym zawsze towarzyszyła muzyka.
Kuracjusze wraz z wykonawcami śpiewali o prawdziwych Cyganach, których już nie ma i wsiadali do pociągu byle jakiego.

W kolejną niedzielę, 10 sierpnia, w muszli koncertowej Parku Zdrojowego zagra „Kapela podwórkowa”, która przypomni hity folkloru miejskiego. Początek koncertu o godz. 16.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group